• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

نکاتی در مورد نحوه نگهداری از سیستم دوربین مدار بسته

نکاتی در مورد نحوه نگهداری از سیستم دوربین مدار بسته

سیستم دوربین امنیتی شما ممکن است یکی از مهم‌ترین سیستم‌های خانه یا محل کار شما باشد. بسیاری از موسسات خصوصی و عمومی وجود دارند که از دوربین‌های مدار بسته استفاده می‌کنند. اگر چه آنها از بسیاری جهات مفید هستند، مانند نظارت بر اتفاقاتی که در محیط رخ می‌دهند، صرفا تنظیم سیستم دوربین مدار بسته کافی نیست.

برای تضمین حداکثر امنیت و نظارت بر این که چه کسی وارد دفتر شما می‌شود، باید سیستم دوربین‌های مدار بسته شما به خوبی کار کند. کنترل بیشتر بر محیط باعث می‌شود تا تجارت شما از هرگونه ورود غیرمجاز محافظت شود.

چه صاحب یک سیستم مدرن فانتزی یا یک سیستم آنالوگ قدیمی باشید، همیشه باید از سیستم دوربین مدار بسته خود به خوبی نگهداری کنید. از این گذشته، حتی دوربین اداری شما هم نیاز به کمی تنظیم دارد. در حالی که تولیدکننده دوربین‌های شما، مجموعه‌ای از قوانین را برای چگونگی نگهداری از سیستم دارد، هنوز روش‌های ساده‌ای برای شما وجود دارد تا دوربین‌های خود را همیشه آماده به کار نگه دارید. در اینجا چند نکته برای نگهداری مناسب، بعد از نصب دوربین مدار بسته آورده شده است.

لنزهای سیستم دوربین مدار بسته را تمیز نگه دارید

مانند هر لنز دوربین، همیشه ایده خوبی است که لنزهای دوربین مدار بسته خود را تمیز نگه دارید. از این گذشته، اگر چیز مهمی را ضبط کنید، اگر لنز دوربین با خاک و گرد و غبار پوشیده شده باشد، نمی‌توانید اطلاعات خوبی را به دست آورید. به عنوان مثال، اگر دوربین یک صحنه تصادف را ضبط کند، نمی‌توانید با استفاده از این تصاویر، شماره پلاک خودروی مقصر را بخوانید. علاوه بر این، خاک می‌تواند دوربین را مستعد آسیب کند. به سادگی با تمیز نگه داشتن لنز، دوربین می‌تواند تصاویر واضح و شفافی ضبط کند.

برای تمیز نگه داشتن لنزهای دوربین، می‌توانید با استفاده از هوای فشرده، گرد و غبار و خاک را از روی لنز دور کنید. سپس به آرامی از یک پارچه میکروفایبر برای پاک کردن لنزها استفاده کنید تا از خراشیدن لنز جلوگیری شود. اگر کثیفی خاک از حد انتظار بیشتر است، می‌توانید از میکروفایبر و کمی محلول تمیز کردن لنز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از تمیز کردن لنز، دوربین خاموش است تا آسیب نبیند.

لنزهای تمیز دوربین شما می‌تواند برای نظارت از محیط تحت پوشش کمک کنند. یک دوربین فیلمبرداری با لنز تمیز، امکان نظارت بر محیط را آسان می‌کند و می‌تواند تمامی اتفاقات را به خوبی ضبط کند. بنابراین، عادت کنید که هر چند وقت یکبار لنزهای دوربین‌های امنیتی خود را تمیز کنید.

سیستم دوربین مدار بسته را برای آسیب دیدگی بررسی کنید

تمیز کردن لنز ممکن است شما را مجبور کند دوربین IP خود را از هم جدا کنید. در صورت امکان، باید علامت‌های آسیب را نیز بررسی کنید. تمامی قسمت‌های دوربین مدار بسته را کاملا بررسی کنید، اگر دوربین در معرض رطوبت قرار داشته باشد، نشانه‌های ورود رطوبت به داخل دوربین را بررسی کنید. همچنین ممکن است بخواهید همه اتصالات را برای علائم خوردگی بررسی کنید. برای اطمینان از این که دوربین به خوبی به کار خود ادامه دهد، قسمت زنگ زده را حذف کرده و هر چه سریع‌تر آنها را جایگزین کنید.

به غیر از علائم زنگ زدگی، شما همچنین باید داخل دوربین IP خود را برای علائمی مانند نفوذ رطوبت و همچنین گرد و غبار بررسی کنید. دوربین مدار بسته شما باید ضد آب باشد. در صورت یافتن هر یک از این علائم، ممکن است ناچار شوید تا دوربین را تعویض کنید. هنگام نصب دوربین جدید، اطمینان حاصل کنید که آن محکم بسته شده است تا در معرض هرگونه آسیبی قرار نگیرد.

منبع تغذیه و سایر کابل‌های رابط را بررسی کنید

همیشه ایده خوبی است که اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه سیستم دوربین مدار بسته شما به طور موثر و کارآمد کار می‌کند. از تامین برق کامل آن اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که دوربین‌های شما مقدار لازم انرژی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. اشکال در منبع تغذیه می‌تواند عملکرد دوربین‌های شما را تحت تاثیر قرار دهد، به این معنی که آنها ممکن است سریع‌تر از کارکرد طبیعی خود خارج شوند.

اگر شما یک سیستم دوربین آنالوگ دارید، باید کابل‌های کواکسیال آن را نیز بررسی کنید، یک دوربین آنالوگ داده‌های خود را با استفاده از آنها ارسال می‌کند. اتصال کابل به فیش را بررسی کنید، اتصالات شل نمی‌توانند به خوبی سیگنال‌ها را انتقال دهند.

زمان و تاریخ صحیح را تنظیم کنید

به نظر می‌رسد این یک کار کوچک و ناچیز است، اما چیزی که در یک سیستم دوربین مدار بسته امنیتی اهمیت دارد، جزئیاتی مانند زمان و تاریخ است که می‌تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند. زمان و تاریخ سیستم خود را به طور مرتب بررسی کرده و از صحت آن تا حد امکان اطمینان کنید. همچنین ممکن است بخواهید که خاموشی‌های برق، راه اندازی مجدد سیستم یا به روزرسانی‌های موجود را بررسی کنید که می‌توانند تاریخ و زمان را تغییر دهند. با انجام این بررسی ساده می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فیلم‌های شما تا حد امکان دقیق و قابل اطمینان هستند.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها