نصب انواع دوربین مداربسته

 

 

نصب دوربین مداربسته یک کار تخصصی و پیچیده است؛ که بنابر نیازهای هر پروژه می‌تواند ویژگی‌های گوناگونی داشته باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای نصب دوربین مداربسته کلیک کنید یکی از فعالیت‌های شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات شبکه گستر ساینا، به عنوان یکی از شرکت‌های تخصصی در زمینه خدمات مرتبط، فروش و نصب انواع دوربین مداربسته است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 

دوربین های مداربسته کارایی‌های گوناگونی دارند.
این دوربین‌ها در درجه اول با اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نصب دوربین مداربسته و کنترل دائمی محیط‌های گوناگون و ثبت تصاویر ویدئویی از آنها، نه‌تنها موجب افزایش امنیت محیط می‌شود؛ بلکه در صورت وقوع هر حادثه‌ای، می‌تواند به ثبت آن پرداخته و در صورت لزوم از آن استفاده کرد.

البته دوربین‌های مداربسته تنها به منظور امنیت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در هر جایی ممکن است این دوربین‌ها کارایی متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال در بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی، نصب دوربین مداربسته برای کنترل فعالیت کارکنان امری مرسوم و پذیرفته شده است. این روش، در صورت استفاده درست می‌تواند موجب افزایش کارایی کارکنان شود. اگر کمی جستجو کنید؛ مثال‌ها و نیازهای متفاوت دیگری را نیز خواهید یافت که نصب دوربین مداربسته می‌توانند در برآورده کردن آنها نقشی اساسی داشته باشند.

همچنین این دوربین ها به خوبی با سایر تکنولوژی‌های ارتباطی هماهنگ هستند. به عنوان مثال با نصب دوربین مداربسته و اتصال آن به اینترنت، می‌توانید از هر نقطه جهان، و تنها با اتصال به اینترنت و از طریق گوشی هوشمند خود، تصاویر ارسال شده از دوربین را کنترل کنید.

 

خدمات ما در نصب دوربین مداربسته

 

ما در مجموعه شبکه گستر ساینا، انواع دوربین مداربسته را با اهداف و ویژگی‌های گوناگون نصب و راه‌اندازی می‌کنیم. طراحی سیستم‌های نظارت تصویری برای هتل‌ها، برج‌های مسکونی، اداری و کارخانجات و… از جمله مواردی است که به‌صورت تخصصی به آن پرداخته‌ایم.

اتصال دوربین‌ها به شبکه اینترنت از طریق روش‌های متنوع (بنا بر شرایط محیط و دسترسی‌ها) و قابلیت مشاهده تصاویر ویدئویی از طریق گوشی هوشمند و سایر دیوایس‌های دارای صفحه لمسی و متصل به اینترنت، از دیگر خدماتی است که در این مجموعه ارائه می‌شود.

 

مهم‌ترین نکات مرتبط با نصب دوربین های مداربسته

 

شاید مهم‌ترین نکته که در طراحی یک شبکه دوربین مداربسته باید به آن توجه شود؛ جانمایی درست دوربین‌ها است. به‌طور معمول یک دوربین نمی‌تواند تمامی نقاط یک فضای مشخص را پوشش دهد. بنابراین در این شبکه‌ها از چند دوربین استفاده می‌شود.

اهمیت این موضوع به این دلیل است که طراح و تکنسین نصب باید بتواند دوربین‌ها را به شکلی جانمایی کنند که با کم‌ترین تعداد دوربین، بیشترین فضای ممکن پوشش داده شده و فضای مهمی از قلم نیفتاده و نقطه کوری وجود نداشته باشد.

نکته دیگر شرایط محیطی نصب است. میزان نور و وظیفه دوربین برای پوشش تصاویر در تمام طول شبانه روز، ممکن است باعث شود شما نیازمند دوربین‌هایی با قابلیت دید در شب شوید. یکی دیگر از نکات در این زمینه، نصب دوربین در محیط‌های بیرونی است. دوام دوربین در برابر تابش نور خورشید؛ انواع بارندگی‌ها و سایر عوامل محیطی، از جمله این موارد است که باید در نظر گرفته شود.

در نصب دوربین مداربسته و انتخاب نوع دوربین نکات مهم دیگری نیز وجود دارد. اهمیت اتصال به شبکه اینترنت یا اینترانت، قابلیت چرخش و کنترل زاویه دید دوربین از راه دور، مقاومت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری و… از جمله این موارد هستند.

در پایان اگر می‌خواهید پروژه شما به بهترین شکل ممکن و بر اساس یک طراحی علمی، توسط متخصصین این حوزه انجام شود؛ مجموعه شبکه گستر ساینا، با تجربه بالا در این زمینه، آماده ارائه خدمات مشاوره، طراحی، فروش و نصب انواع دوربین مداربسته و تجهیزات وابسته به آن است.

 

نمونه کار در زمینه نصب دوربین مداربسته