• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

پشتیبانی ذخیره ساز های کیونپ از Fibre Channel SAN

پشتیبانی ذخیره ساز های کیونپ از Fibre Channel SAN


Fiber channel SANs چیست؟

Fiber Channel یک نوع اتصال به SAN storage می باشد که بالاترین عملکرد وسرعت را که معمولا برای انتقال اطلاعات بین چندین سرور و دستگاه های ذخیره سازی به کاربر میدهد . امروزه اگر سازمان ها قرار به راه اندازی SAN storage داشته باشند از این نوع اتصال بیشتر استفاده میکنند .

در واقع از مقبولیت زیادی بین کارشناسان فناوری اطلاعات برخوردار است.

از معایب FC میتوانیم به هزینه بالای تجهیزات اشاره کنیم که امروزه سازمانها این هزینه را سخت قبول میکنند .تجهیزات برای راه اندازی SAN storage میتوان به کابل و SAN switch و HBA اشاره کرد. 

با نصب کارت Fiber Channel در ذخیره ساز های کیونپ خود، به راحتی می توانید دستگاه NAS را با قیمتی مقرون به صرفه به محیط SAN موجود اضافه کنید.

Fiber Channel SAN  محیط های شبکه بسته هستند و دستگاه های آنها اغلب گران قیمت هستند در حالی که انعطاف پذیری در استقرار ندارند.

با استفاده از ذخیره ساز های QNAP با اتصال Fiber Channel، دستگاه شما به راحتی با قیمتی مقرون به صرفه به محیط SAN موجود اضافه می شود. این به شما امکان می دهد از مزایای QNAP از جمله Snapshot،Cache SSD و موارد دیگر بهره ببرید.

محیط SAN خود را با یک راه حل مقرون به صرفه تغییر دهید

جایگزینی محیط های FC SAN می تواند گران و زمان بر باشد. اما با استفاده از قابلیت FC در کیونپ می‌توانید یک راه‌حل ذخیره‌سازی یا پشتیبان‌گیری مناسب به دست آورد. QNAP  مقرون به صرفه تر از دستگاه های SAN معمولی است. برای مثال، می‌توانید از  LUN snapshots برای بهبود حفاظت از داده‌ها استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها