• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

معرفی و بررسی سیستم عامل QTS شرکت Qnap

معرفی و بررسی سیستم عامل QTS شرکت Qnap

شرکت qnap  به تازگی از  نسخه جدیدی از سیستم عامل‌های خود به نام سیستم عامل QTS.5  رونمایی کرده است،که توانایی منحصر به فردی در حفظ امنیت اطلاعات و داده‌ها، به خصوص دارایی‌های دیجتالی دارد.
برای این کار، شرکت qnap سیستم عامل خود را با هسته به روز و کاربری بهینه‌سازی شده مجهز کرده است و اقدامات امنیتی پیشرفته ای برای محافظت از دارایی‌های دیجتال کاربران، بهبود عملکرد سیستم و یادگیری ماشین با هوش مصنوعی انجام داده است.
سیستم عامل جدید، نسبت به تغییرات سریع فناوری، مقاوم است و امنیت بسیار خوبی در ذخیره‌سازی اطلاعات  با استفاده از QNAP NAS دارد.

ویژگی های سیستم عامل QTS 5.0

توجه بیشتر به جزئیات

در سیستم عامل QTS 5.0 به جزئیات بصری و دیداری توجه بیشتری شده است و شما از تجربه NAS راحت‌تر با طراحی بصری زیباتر، لذت خواهید برد.

نصب با استفاده از صفحه اعلانات

برای شروع و نصب سیستم عامل از صفحه اعلانات استفاده کنید. این صفحه شما را در فرآیند راه‌اندازی سیستم عامل راهنمایی می‌کند. یکی از قابلیت‌های سیستم عامل QTS 5.0 نصب آسان و ساده آن است. تنها کافی است، مراحل گام به گام گفته شده در صفحه اعلانات را دنبال کنید.

رابط کاربری روان و راحت سیستم عامل QTS شرکت qnap 

یکی از ویژگی‌های جالب نسخه جدید، داشتن رابط کاربری بسیارسیستم عامل QTS 5.0 راحت آن است. جا به جا شدن بین برنامه‌های مختلف، باز کردن یا بستن پنجره‌ها و کلیک کردن برروی دکمه‌ها، بسیار نرم و راحت صورت می‌گیرد. نوار جستجویی در منو اصلی قرار داده شده است تا کاربران به راحتی به جستو جوی سریع برنامه مورد نظرخود بپردازند.

افزایش سطح امنیت

در تجهیزات ذخیره‌سازی و سیستم عامل جدید، سطح امنیت اطلاعات بسیار بالا رفته است. برای این کار، این سیستم عامل از عملکرد NAS در زمان به روز رسانی برنامه‌ها و یا سیستم عامل به طور خودکار پشتیبان‌گیری می‌کند. همچنین، کاربران می‌توانند برای ایمن کردن مسیر دسترسی به  QNAP NAS از کلیدهای SSH استفاده کنند.

سطح امنیت qnap

پشتیبانی از WireGuard VPN

نسخه جدید سیستم عامل QTS، برای حفظ ایمنی اتصال شما به اینترنت از WireGuard VPN استفاده می‌کند. اتصال عادی به اینترنت اطلاعات و داده‌ها و حریم شخصی شما را ممکن است به خطر بیندازد. با استفاده از VPN،شما از روشی مطمئن برای محافظت ازفعالیت‌های آنلاین خوددر زمان اتصال به اینترنت و یا دسترسی ازراه دور به NAS استفاده خواهید کرد.

WireGuard VPN

افزایش عملکرد حافظه پنهان NVMe SSD

هسته جدید قابلیت‌های زیادی دارد که سبب می‌شود عملکرد PCI بهبود یابد. همچنین  QTS 5.0 توانایی بیشتری در استفاده از NVMe SSD خواهد داشت. حافظه پنهان جدید به قدری قابلیت و توانمندی‌های زیادی دارد که حتی در زمانی که چندین کاربر همزمان به یک پوشه مشترک دسترسی دارند، عملکرد خود را در بهترین شرایط حفظ می‌کند و قادر است دراین شرایط،  فایل‌های با اندازه‌ها و حجم‌های زیاد را از طریق  SMB/NFS، سریع‌تر انتقال دهد.

توانایی تشخیص سریع تصویر با استفاده از لبه TPU

استفاده از لبه TPUبه QNAP AI Core درسری جدید این سیستم عامل، سبب شده است تا QNAP NAS بتواند تشخیص چهره و اشیارا باسرعت بیشتر و بهتر انجام دهد.

TeamViewer ابزاری برای دسترسی ایمن به QNAP NAS و مدیریت آن

در حال حاضر نیروی کاری که از راه دور برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها کار می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. نکته مهم درمورد اتصال شبکه در این حالت، این است که اتصالاتی که از طریق شبکه‌های خانگی و عمومی انجام می‌شوند، به طور بالقوه خطرات امنیتی دارند و برای انجام کارهای محرمانه شرکت‌ها، ذخیره‌سازی اطلاعات محرمانه و… چندان ایمن نیستند. 

استفاده از TeamViewer برای کاربران این امکان را به وجود می‌آورد که بدون نیاز به استفاده از تنظیمات پیچیده VPN، به QNAP NAS خود از راه دور دسترسی داشته باشند. به خصوص برای کارکنانی که وظیفه کنترل چندین دستگاه NAS را برعهده دارند، TeamViewer به آن‌ها کمک می‌کندتا بتوانند از راه دور برای اطمینان از زمان بهینه سیستم، انعطاف‌پذیری، کارایی و امنیت، پشتیبانی سریع فراهم کنند.

پیش بینی خرابی درایو و به حداقل رساندن زمان از کار افتادن آن با استفاده از هوش مصنوعی

یکی از معضلات کاربران و نگرانی‌هایشان،از دست رفتن اطلاعات و داده‌های ذخیره شده در درایو است. DA Drive Analyzer برای حل این مشکل، با همکاری QNAP و ULINK Technology ساخته شده است. DA Drive Analyzer، یک هوش مصنوعی توانمند است که قادر است عمر درایوها را پیش‌بینی کند.

همچنین برای کاربران این امکان را به وجود آورد که قبل از اینکه درایو واطلاعات ذخیره شده درآن، از دست برود، بتوانند اقدامات پیشگیرانه‌ای برای جلوگیری از وقوع آن، انجام دهند.

QuFTP ابزاری مناسب برای انتقال فایل های شخصی و تجاری

QuFTP در سیستم عامل جدید به گونه‌ای طراحی شده است تا تمام فعالیت‌های FTP  از جمله انتقال موثر و ایمن مقادیر بسیاری زیادی از اطلاعات و داده‌ها را در یک برنامه واحد ادغام کند.

پشتیبانی از exFAT برای QNAP NAS مبتنی بر x86 در حال حاضر به صورت رایگان انجام می‌شود

تا قبل از اعمال نسخه جدید، exFAT به صورت رایگان و بومی دردسترس کاربران قرار نداشت.
اما در نسخه جدید QTS برای NAS مبتنی بر x86 به صورت رایگان و بومی پشتیبانی می‌شود و دردسترس آن‌ها قرار دارد.
exFAT
در واقع تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات است که برای ذخیره‌سازی اطلاعات فلش و یا کارت‌های حافظه و دستگاه‌های USB از آن استفاده می‌شود. درنسخه جدید exFAT بهینه‌سازی شده و سرعت انتقال داده‌های بزرگ در آن به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر با وجود فایل‌هایی که حجم بسیار زیادی دارند و کیفیتی در حدود 4K/8K دارند، QNAP NAS با پشتیبانی از exFAT باعث می‌شود، سرعت انتقال داده‌های چند رسانه‌ای و حجیم، ارتقا یابد.

سخن آخر سیستم عامل QTS شرکت qnap 

 سیستم عامل و سیستم ذخیره اطلاعات جدید شرکت QNAP، قابلیت‌ها و توانمندی‌های جدید به آن اضافه شده است تا کاربران از لحاظ کیفیت و امنیت خیالی آسوده داشته باشند. پشتیبانی از WireGuard VPN و  AMD،  افزایش عملکرد حافظه پنهان NVMe SSD و بهبود امنیت، چهار ویژگی اصلی کرنل جدید لینوکس هستند که با نام QTS 5.0  شناخته می‌شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها