• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

مشخصات و ویژگی های استوریج های کیونپ – بخش اول

مشخصات و ویژگی های استوریج های کیونپ – بخش اول

مشخصات و ویژگی های استوریج های کیونپ

استوریج های کیونپ

تکنولوژی های کیونپ:

بخش اول:

۱- پورت PCIe در کیونپ استوریج

استوریج های کیونپ دارای اسلات افزونه PCIe هستند که باعث شتاب‌دهی به اپلیکیشن‌هاست: اسلات کارت QNAP QM2 روی آن قابل نصب است تا بتوان M.2 SSD Cache و اتصالات ۱۰GbE را اضافه کرد. اگر کارت شبکه بی‌سیم سازگار با آن را نصب کنیم، می‌توانیم از QNAP Storage به عنوان اکسس پوینت وایرلس استفاده کنیم. حتی می‌توانیم با نصبUSB 3.1 10 GbE Card ، راحت‌تر بکاپ هایمان را به / از چند اکسترنال استوریج منتقل کنیم و اتصال UBS را سرعت بخشیم.

۲- اسلات کارت QM2 در کیونپ استوریج

اسلات کارت‌های PCIe در QNAP ها، از دو تا اسلات M.2 SSD و اتصالات ۱۰GbE پشتیبانی می‌کنند که البته مدل‌های دارای  ۱۰GbE Connectivity به صورت پیش‌فرض با شبکه ۵GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE هم سازگارند. با وجود این اسلات افزونه، می‌توانید کارایی NAS را با فعال کردن تکنولوژی‌های SSD Caching و Qtier Auto-Tiering افزایش دهید. اسلات کارت QM2 مجهز به ماژول کولینگ اختصاصی است که QM2 را در سطح بالای کارایی نگه می‌دارد حتی وقتی حداکثر حجم کاری درحال اجرا باشد!

۳- پشتیبانی از SSD Caching

استفاده از SSD Cache کارایی کلی سیستم را افزایش می‌دهد و برای بهبود گردش کارها اپلیکیشن‌های Random IOPS Demanding مانند مجازی سازی، عالی است.

۴- تکنولوژی Qtier Auto-Tiering

این تکنولوژی در کنار ۲.۵″ SSD و M.2 SSD و SATA درایو های با ظرفیت بالا، در بهبود کارایی استوریج بسیار موثر است. M.2 SSD آپشنال است.

۵- کیونپ استوریج، مناسب در ماشین‌های مجازی

در استوریج کیونپ، پیاده‌سازی محیط‌های مجازی سازی با Virtualization Station و Container Station انجام می‌شود که راهکاری هیبریدی برای مجازی سازی در دستگاه NAS است. در نتیجه کیونپ استوریج ها، استوریجی مناسب برای VM های هاست و اپلیکیشن‌های متمرکز شماست.

Virtualization Station، امکان هاست ماشین‌های مجازی روی استوریج های کیونپ و دسترسی به آنها از طریق مرورگر وب یا VNC را می‌دهد. همچنین قابلیت‌های زیر را فراهم می‌کند:

  • پشتیبانی از چند سیستم عامل
  • ایجاد سریع VM
  • بکاپ و ری‌استور کردن VM
  • Import و Export کردن VM
  • Snapshot
  • Device Management برای مدیریت متمرکز VM ها

Virtualization Station به QNAP استوریج ها، ماشین های مجازی و Container ها امکان به اشتراک گذاری پورت LAN مشخصی را می‌دهد و دیگر محدودیتی در کارایی شبکه وجود ندارد، سوییچ های مجازی سرعت بالا انتقال داده بین VM ها و Container ها و NAS را از طریق اینترفیس داخلی بسیار افزایش می‌دهد.

استوریج های کیونپ دارای قابلیت Container Station هم هستند که تکنولوژی‌های مجازی سازی LXC و Docker را یکپارچه می‌کند. در این کیونپ استوریج، امکان اجرای چندین سیستم‌های لینوکسی ایزوله را دارید. همچنین دانلود اپ از Docker Hub Registry که به صورت تعبیه شده وجود دارد هم دارید.

در اپلیکیشن‌های Container شده از روش مجازی سازی در سطح سیستم عامل استفاده می‌شود بدون این که کل ماشین مجازی را برای هر اپ، لانچ کرد.

۶- Snapshot در کیونپ

با وجود Snapshot، دیگر نگران فقدان داده یا Data Loss نباشید. Snapshot ها در Turbo NAS امکان ثبت وضعیت را هر زمان که بخواهید برایتان فراهم می‌کند. اگر مشکل ناخواسته‌ای برای سیستم پیش آید، می‌توانید آن را به وضعیت قبل که Snapshot ثبت کرده برگردانید.

۷- مدیریت متمرکز و از راه دور ویندوز و لینوکس و دستگاه‌هایIPMI-compatible با وجود QRM+

به سادگی می‌توانید QRMAgent را روی دستگاه‌های ویندوز و لینوکس خود نصب کنید و وضعیت سیستم آنها را در اینترفیس مدیریتی QRM+ ببینید. مدیریت متمرکز با QRM+ در NAS، امنیت دستگاه و زیرساخت آی تی را بهتر و عیب‌یابی و آنالیز کارایی منابع شبکه را بسیار آسان می‌کند.

۸- سرویس‌های اتوماسیون وب با IFTTT Agent

با استفاده از IFTTT، گردش کارهای خود را به صورت خودکار در بیاورید. IFTTT یا همان If This Then That، یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های اتوماسیون وب است. با QNAP IFTTT Agent تعداد نامحدودی برنامه مبتنی بر وب روی وب‌سایت IFTTT ایجاد می‌کنید که اتوماسیون بهتر و بهره‌وری بالاتری فراهم می‌کند. مثلا اگر شرط خود را هر عکس جدید (با استفاده از Android Photos service) تعریف کنیم و کاری که باید انجام شود را Download the URL to QNAP NAS (با استفاده از سرویس کیونپ)، پس (Then) تمام عکس‌های گرفته شده با دستگاه اندروید به صورت خودکار در استوریج QNAP NAS دانلود می‌شود. نتیجه اینکه با IFTTT Agent می‌توانید استوریج های کیونپ را هوشمندتر از پیش کنید:

If Any new photo Then Download the URL to QNAP NAS.

۹- بکاپ، ریکاوری و سینک داده

Hybrid Backup Sync در زمینه بکاپ اطلاعات، سینک و همگام‌سازی فایل و Disaster Recovery به کمک شما می‌آیند تا بتوانید بکاپ اطلاعات خود را به آسانی و با امنیت، از NAS به فضاهای ذخیره سازی لوکال، ریموت یا کلود تهیه کنید. زمانی که سیستم کرش کند یا سخت افزار مهمی خراب شود، می‌توانید دیتا را سریع از این فضاهای استوریجی ری‌استور کنید، Downtime را به حداقل برسانید و به طور کلی ضررها را کاهش دهید.

۱۰- QTS؛ هوشمندترین سیستم عامل NAS

در QTS، سرویس‌های جدیدی که بر پایه عامل هوشمند ارایه می‌شود، مدیریت و عملکرد سیستمی را ساده کرده است. QTS که User Friendly است، دسکتاپ هوشمندی دارد که باعث می‌شود شما به سرعت کار مطلوب خود را پیدا کنید، اطلاعات سیستمی را به صورت بلادرنگ مانیتور کنید، چندین پنجره اپلیکیشنی را باز کنید تا چندین کار را به طور همزمان و با کارایی بهتر انجام دهید و تجربه استفاده از کلود را بهینه کرده و قابلیت‌های پیشرفته‌ای ارایه دهد. QTS و سیستم‌های دوتایی لینوکسی، مناسب برای عصر اینترنت اشیا هستند. QTS-Linux dual system ها در استوریج های کیونپ مبتنی بر تکنولوژی‌های پیشرفته مجازی سازی کیونپ است.

۱۱- ذخیره اطلاعات در محیط‌های مجازی شده

استوریج های کیونپ دارای قابلیت iSCSI/IP-SAN هستند و از VMware و Citrix پشتیبانی می‌کنند. همچنین با Microsoft VMware و Windows Server 2012 R2 سازگاری دارند. در نتیجه پیاده‌سازی و مدیریت انعطاف پذیر در محیط‌های مجازی را برایتان فراهم می‌کند.

QNAP استوریج ها از VMware VAAI و Microsoft ODX پشتیبانی می‌کنند و با آفلود کردن لود سرور برای سرور ESXi و Hyper-V، کارایی را افزایش می‌دهند. از پلاگین QNAP vSphere Client و QNAP SMI-S provider هم پشتیبانی می‌کنند که کارایی عملیاتی و مدیریت را اپلیکیشن‌های مجازی سازی افزایش می‌دهد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها