• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

مزایای ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ

مزایای ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ

کیونپ چیست؟

کیونپ به ذخیره سازهایی گفته میشود که از چند هارد درایو ساخته شده اند و قابلیت اتصال همیشگی به اینترنت را نیز دارند.
طبق تعریف دیگری میتوان گفت که کیونپ یک ذخیره ساز ترکیبی بسیار حرفه است که هردو قابلیت NAS (ذخیره سازی براساس فایل) و SAN (ذخیره سازی براساس بلاک) را بصورت همزمان دراختیار شما قرار می دهد.

بااین ویژگی به راحتی میتوانید ازسرعت بالای فضای ذخیره سازی برپایه بلاک وهمچنین قابلیت دسترس پذیری بالای فضای ذخیره سازی برپایه فایل بهره مند شوید.

با داشتن ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ شما میتوانید همه ی داده ها واطلاعات مهم خود مانند: عکس ، فیلم ، فایل های صوتی و … را در آن ذخیره کنید و همیشه در دسترس داشته باشید.

ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ قابلیت بکاپ گیری دارند و اطلاعات شما بصورت دائمی داخل آن ها ذخیره میشود، از این رو دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات مهم و شخصی خود نباشید.

نکته دیگری که در رابطه با ذخیره سازهای کیونپ حائز اهمیت است: امنیت بالای آنهاست.

 مزایای کیونپ :

۱. بکاپ گیری فایل: با کیونپ هرگز فایل‌های خود را از دست نمی‌دهید. هر زمانی  که هارد درایو شما خراب شود و یا لپتاپ شما گم شود یک بکاپ از فایل های خود دارید.
پس دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشید.

۲. به اشتراک‌گذاری اطلاعات: به جای آنکه فایل های انتخابی خود را آپلود کنید و یا از طریق ایمیل انتقال دهید، می‌توانید لینک دیتاهای خود را به راحتی و در زمان کمی به اشتراک بگذارید.

به وسیله NAS storage دیگر لازم نیست هارد اکسترنال و USB با خود داشته باشید زیرا می‌توانید به فایل‌های خود ،درمواقع نیاز راحت و ایمن، دسترسی داشته باشید.

 ۳. به اشتراک گذاری نامحدود فایل‌ها: در سرورها، شما محدودیت دسترسی دارید و در پروژه‌های تیمی که همه اعضای تیم نیاز به دسترسی همزمان به اسناد و فایل‌ها دارند، استفاده از سرور مشکل ساز است.

کیونپ، پروتکل‌های SMB/CIFS و NFS و AFP را پشتیبانی می‌کند پس همه اعضای تیم بطور همزمان با سیستم‌های ویندوز، یونیکس، لینوکس، Mac، اندروید و iOS می‌توانند به فایل‌ها دسترسی داشته باشند.

۴. امنیت فایل: کیونپ ایمن و قابل اطمینان است. این ذخیره ساز به عنوان یک ابر شخصی، در اختیار شما قرار می‌گیرد و امکان بکاپ گیری اطلاعات را برای شما فراهم می‌کند.

کار حفاظت و نگهداری اطلاعات شما برعهده RAID هاست.

با استفاده از RAID، اگر هارد شما خراب شود می‌توانید با جایگزین کردن هارد سالم با هارد معیوب، اطلاعات خود را بازگردانید.

۵.ساماندهی اطلاعات : آیا تاکنون پیش آمده که بخواهید به اطلاعات ذخیره شده در دستگاه دیگری، دسترسی داشته باشید؟ دسترسی به فایل‌هایی که با کیونپ متمرکز شده، برای شما، دوستان، خانواده و همکارانتان در هر زمان و هر مکانی آسان است.

آیا تا به حال شده که در کامپیوتر خود، به دنبال اطلاعاتی بگردید و آن را نیابید؟ اگر همه اطلاعات، به طور متمرکز در یک مکان نگهداری شوند، در نتیجه می‌توانید فقط در عرض چند ثانیه، فایل‌های خود را پیدا کنید. شما میتوانید داده‌های مورد نظرتان را با Qsirch در QNAP، به سرعت پیدا کنید.

Qsirch موتور جستجو در QNAP است که امکان جستجوی هوشمند را دارد و دقیقا همان چیزی که شما به دنبالش هستید را سریع و آسان پیدا می‌کند.
زمانی که شما شروع به تایپ می کنید، کلمات کلیدی را در نتایج جستجو هایلایت می‌کند تا بتوانید نتیجه درست و مورد نظرتان را به آسانی بیابید. و در عین حال از سرچ‌های قبلی شما یاد می‌گیرد و سرچ‌های بعدی شما را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد.

۶. ذخیره سازی بیشتر:  حجم و رزولوشن فایل‌ها روز به روز بیشتر می‌شود. کیونپ نقش مهمی در نگهداری فایل‌هایی که هرگز نمی‌خواهید از دست بدهید دارد.

۷. دسترسی از راه دور: کیونپ دستگاه بکاپ گیری اکسترنال شماست و حتی می‌تواند قدرتمندتر حضور داشته باشد، چرا که این ذخیره ساز با اتصال همیشگی به اینترنت، امکان دسترسی دائمی شما به دادهها واطلاعات را در هر زمان و هر مکان فراهم می‌کند.

NAS استوریج کیونپ، راهکاری هوشمند و کارا برای ذخیره فایل، بکاپ گیری و اشتراک‌گذاری ایمن است.

ویژگی های دیگر ذخیره سازهای کیونپ:

پردازش قدرتمند:

بااستفاده از پردازنده های قدرتمند Inter xeon و AMD Ryzen ذخیره سازی فراتر از انتظار دراختیار شماست تا بتوانید با استفاده از امکانات بیشمار سیستم عامل های کیونپ تمتمی نیازهای شبکه ای وذخیره سازی خود را مرتفع کنید.

ذخیره سازی نامحدود:

پشتیبانی از دیسک های سخت SAS,SATA و SSD درهردو اندازه 2.5 و3.5 اینچ بصورت همزمان وهمچنین قابلیت های پپیشرفته ای مانند اضافه کردن Enclosure و یکپارچه سازی ذخیره سازها به شما این امکان را میدهد تا محدودیت هارا پشت سرگذاشته وذخیره ساز خود را براساس نیاز وبودجه خود بدون نگرانی از طرح های گسترده فضای ذخیره سازی درآینده انتخاب وبه راحتی مدیریت کنید.

با سرعت بدون توقف:

استفاده از فناوری های پیشرفته ای مانند cache Acceleration و Qtier بهره وری دستگاه شمارا به حداکثر میرساند.این فناوری ها به شما این امکان را میدهد تا علاوه بر بهره گیری از فضای زیاد و مقرون به صرفه دیسک های SAS و SATA از سرعت دیسک های SSD نیز بهره مند شده وذخیره سازی با سرعت و فضای بالا دراختیار داشته باشید. همچنین پشتیبانی از فناوری های 10GbE و 40GbE انتقال اطلاعات از ذخیره ساز به شبکه را باحفظ سرعت آن ممکن سازد.

برای مشاوره ویا کسب اطلاعات بیشتر درخصوص ذخیره سازهای کیونپ باما تماس حاصل نمایید.

02154029000
02632620000

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها