شــرکت QNAP فعالیتهای خود را از ســال 2004 میلادی در شهر تایپه تایوان شروع کرده اســت . این شرکت با تولید محصولات متنوع در حوزه شــبکه و استوریج کیونپ توانســته ، جای خود را در بین مشتریان مختلف باز کند . تجهیزات تولید شــده این شرکت شامل دستگاه های پیشــرفته ذخیره ساز تحت شــبکه (NAS) و تجهیزات ذخیره تصاویر دوربین مدار بســته (NVR) اســت. متخصصان این شــرکت محصولات خود را با ســطح امنیتی بالا ، انعطاف پذیر بر اســاس نیاز مشتریان و با قابلیت اطمینان زیاد تولید و روانه بازار می کنند .

با توجه به توســعه روز افزون تکنولوژی و همچنین افزایش تقاضا برای اســتفاده از اینترنت اشــیا (IOT) و هوش مصنوعــی در بین کاربران ، متخصصان شــرکت کیونپ ، بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید و توسعه تجهیــزات NAS بر مبنای تکنولوژی روز قــرار داده اند تا با توجه به نیاز مشتریان ، بتوانند مناسب ترین محصول را در اختیار آنها قرار بدهند .

به طور کلی اهم فعالیت و تولیدات شرکت QNAP  به شرح ذیل است :  نماین

– دستگاه های ذخیره سازی تحت شبکه        NAS) Network Attached Storage)

– دستگاه های ضبط ویدیو در شبکه              NVR) Network Video Recorder)

از ویژگی های محصولات ذخیره ساز و دستگاه های QNAP می توان به کاربری بسیار آسان ، توانایی و عملکرد بالا ، امکان افزایش ذخیره سازی در مقیاس بسیار بالا و آسان ، قدرت ، دوام و کیفیت بالا نام برد.

نمایندگی Qnap تجهیزات ذخیره سازی خود را به سه دسته تقسیم می کند :

SOHO: ( برای کاربران خانگی و تجارت های با ابعاد کوچک )

SMB: ( شرکت ها و ادارات متوسط و رو به پیشرفت )

Enterprise:  (شبکه های بزرگ و توسعه یافته )

یکی از ویژگی های خاص QNAP  دارا بودن  APP Centre  مخصوص خود است. شما می توانید به راحتی اپلیکیشن های مورد نیاز خود که همگی کاربردی می باشند را دانلود نموده و در شبکه خود استفاده نمایید. این ویژگی منحصر به فرد محصولات QNAP و نمایندگی Qnap  استفاده بسیار سریع و حرفه ای را علاوه بر کیفیت بالا برای کاربران خود ممکن می سازد.

نمایندگی محصولات ذخیره ساز Qnap

شرکت شبکه گستر ساینا به عنوان نمایندگی محصولات ذخیره ساز Qnap در ایران، انواع گوناگون محصولات این کمپانی معتبر را با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش همیشگی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. کارشناسان ساینا آماده هستند تا در این زمینه پاسخگوی سوالات شما باشند.

کیونپ یا به اصطلاح لاتین QNAP (Quality Network Appliance Provider)


یک کمپانی تایوانی است که از سال 2004 در زمینه تولید تخصصی انواع محصولات در حوزه شبکه مشغول فعالیت است. در زمینه محصولات ذخیره ساز کمپانی Qnap مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. البته کیونپ علاوه بر این محصولات در زمینه محصولات مجازی سازی، به اشتراک گذاری فایل‌ها، برنامه‌های نظارتی و محصولات ضبط فیلم در شبکه نیز فعالیت می‌کند.

این شرکت در ابتدا دپارتمانی از کمپانی IEI (ارائه دهنده خدمات محاسبات صنعتی) بود؛ اما در سال 2004 به عنوان یک شرکت مستقل و البته زیرمجموعه IEI فعالیت خود را ادامه داد. کیونپ طی سال‌های گذشته با قدرت به توسعه کسب و کار و محصولات خود پرداخته است. این کمپانی از سال 2011 میلادی یکی از اعضای متحد سیستم‌های هوشمند اینتل بوده است.

دریافت گواهینامه ایزو 27001 در زمینه امنیت اطلاعات در سال 2013، حضور محصولات این کمپانی در جمع 50 محصول برجسته سال مجله PC World در سال 2014، دریافت جایزه طراحی محصول IF در سال 2014، دریافت جایزه بهترین انتخاب در نمایشگاه کامپیوتکس سال 2016 و همین جایزه در سال 2018، از جمله افتخارات این مجموعه طی سال‌های گذشته بوده است.

دفتر مرکزی این کمپانی در شهر جدید تایپه قرار دارد؛ و البته با به استخدام درآوردن بیش از هزار نفر متخصص در حوزه‌های مرتبط، در 16 کشور جهان نیز دارای نمایندگی رسمی است.

در یک دسته‌بندی کلی محصولات این کمپانی شامل دستگاه‌های ذخیره ساز تحت شبکه (NAS) Network Attached Storage و دستگاه ضبط تصاویر ویدئویی در شبکه (NVR) Network Video Recorder است.

البته تولیدات کیونپ بر اساس نیازهای کوچک و بزرگ، راه حل‌های متنوعی ارائه می‌دهند. به همین علت نیز محصولات ذخیره ساز Qnap برای سطوح کاربری گوناگونی طراحی و تولید شده است. این محصولات با نام‌های SOHO برای کاربران خانگی و کسب و کارهای بسیار کوچک، SMB برای کسب و کارهای متوسط و رو به توسعه و Enterprise برای کسب و کارهای بزرگ و توسعه یافته، طراحی و تولید شده‌اند.

محصولات کیونپ

همان‌طور که گفتیم محصولات این کمپانی در سه سطح کوچک، متوسط و سازمانی طراحی و تولید می‌شود.

در سطح کوچک: محصولات این کمپانی تا جای ممکن با ساده سازی فرایندها، می‌کوشد تجربه‌ای خوشایند از ذخیره سازی و اتصالات یک‌پارچه را در اختیار مشتری قرار دهد. مدیریت ساده فایل‌ها، همگام سازی دستگاه‌های گوناگون برای به اشتراک گذاری داده‌ها (از جمله گوشی‌ها هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند و…) و ذخیره امن و ساده داده‌ها از جمله کارهایی است که محصولات کوچک و خانگی کیونپ در اختیار شما قرار می‌دهد. این محصولات کمک می‌کند تا تجربه خوشایندی از کار با فایل‌های چند رسانه‌ای در محیطی مانند خانه داشته باشید؛ و همین‌طور دسترسی شما به فایل‌های شخصی از هر کجای دنیا ممکن باشد.

در سطح متوسط: محصولات این کمپانی ابزارهایی عالی برای مدیریت کسب و کارهای کوچک در اختیار شما قرار می‌دهند. در این محصولات نیز مانند محصولات کوچک مسئله توانایی مدیریت ساده، امن و سریع داده‌ها وجود دارد. علاوه بر این در این سیستم‌ها مسئله ارتباط بین سیستم عامل‌های گوناگون، سرورها و امکان مدیریت حساب کارکنان و استفاده از تکنولوژی‌های مختلف از جمله RAID از اهمیت بالایی برخوردار است.

در سطح سازمانی: همه امکان سطوح کوچک و متوسط حضور دارند؛ و در اختیار ،ارائه راه‌کارهایی یکپارچه، برای مدیریت اطلاعات در سازمان‌های بزرگ قرار می‌گیرند. محصولات Qnap در سطح سازمانی دارای ویژگی‌های خاصی است که کنترل، امنیت، تبادل و مدیریت اطلاعات در شبکه‌های بزرگ را ممکن می‌سازد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به ظرفیت ذخیره سازی بالا، سازگاری کامل با نسل‌های گوناگون شبکه و توانایی بهینه سازی منابع با بیشتری بهره وری اشاره کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نصب دوربین مداربسته کلیک کنید.