• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

راهکار لجستیک هایک ویژن

راهکار لجستیک هایک ویژن

آشنایی با راهکار لجستیک هوشمند هایک ویژن

تداوم در بهینه‌سازی عملکرد و پیشگیری از تحمل خسارات و تلفات از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان لجستیک به حساب می‌آید.

در این میان، راهکار لجستیک هایک ویژن با تمرکز بر چند نمونه از اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین اجزا مدیریتی یکی از بهترین راه‌حل‌هایی است که در تقویت ایمنی، بهبود کارایی عملیاتی و همچنین، هوشمندسازی فرآیندهای لجستیکی کمک می‌کند. در این مطلب، قصد داریم شما را با راهکار لجستیکی هوشمند هایک ویژن آشنا کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

معرفی راهکار لجستیک هایک ویژن

برای آشنایی با راهکار لوجستیک هایک ویژن، ابتدا لازم است بدانید این شرکت در زمینه کاربردی‌ترین تجهیزات حفاظتی نظیر دوربین‌های مداربسته، تجهیزات کنترل تردد، سیستم‌های اعلام حریق و بسیاری موارد دیگر فعالیت می‌کند. تمرکز بر ارائه محصولاتی با کیفیت و مقرون به‌صرفه از مهم‌ترین عواملی است که اختصاص سهم عمده‌ای از بازار را به تولیدات این شرکت امکان‌پذیر کرده است. در ادامه راهکارهای لجستیکی و هوشمند هایک ویژن را به شما معرفی می‌کنیم:

1.     مدیریت کارمندان

راهکار لوجستیک هایک ویژن برای مدیریت کارمندان عبارت است از:

·         ارزیابی حفاظت فردی

دوربین‌های نظارتی هوشمند هایک ویژن به‌طور خودکار کارکنان را در بدو ورود به کارگاه‌های ساختمانی تحت نظر داشته و در صورت استفاده نکردن از کلاه و لباس ایمنی مسئولان مربوطه را مطلع می‌کنند.

·         کنترل ورود و خروج کارکنان

هایک ویژن با استفاده از پایانه‌های تشخیص چهره MinMoe، فرآیند احراز هویت کارکنان را به دقیق‌ترین، کارآمدترین و بهداشتی‌ترین روش امکان‌پذیر کرده و از هر گونه تقلب جلوگیری می‌کند.

2.     مدیریت وسایل نقلیه

راهکار لوجستیک هایک ویژن برای مدیریت وسایل نقلیه عبارت است از:

·         مدیریت بارانداز انبار

بهینه‌سازی گردش کار و کنترل بار در مراحل ورود وسایل نقلیه و بارگیری و همچنین، تخصیص منابع برای کارآمدتر کردن عملکرد از جمله چالش‌هایی است که بسیاری از باراندازها و مکان‌های مخصوص بارگیری با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. هایک ویژن با بهره‌گیری از یک پلت‌فرم دیجیتالی ویژه، کلیه این چالش‌ها را به شیوه خودکار برطرف می‌کند.

·         نظارت بر ورود و خروج وسایل نقلیه

هایک ویژن با نصب دوربین‌های نظارتی مخصوص در بالای درب ورودی مکان‌های بارگیری به مدیریت فضای پارکینگ و ثبت شماره پلاک کامیون‌ها کمک کرده و آمار وسایل نقلیه وارد شده و خارج شده از محل بارگیری را امکان‌پذیر می‌کند.

·         ارائه نقشه کلی از وضعیت اشغال بارانداز

با استفاده از راهکار لوجستیک هایک ویژن، وضعیت کلی پلت‌فرم بارگیری بلادرنگ بر روی نقشه دیجیتالی ترسیم می‌شود. این امر یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که مدیریت کارآمد و متمرکز کلیه باراندازها را از اتاق کنترل تسهیل می‌کند.

3.     مدیریت سایت

راهکار لوجستیک هایک ویژن برای مدیریت سایت عبارت است از:

·         حفاظت محیطی

استفاده از دوربین‌های حرارتی و ارائه تصاویر ویدیویی واضح از بهترین راه‌کارهایی است که محافظت از مکان‌های تاریک را امکان‌پذیر می‌کند. روند نظارت بر مناطقی که به سطوح امنیتی بالاتری نیاز دارند با بهره‌گیری از رادارهای دقیق و دوربین‌های مداربسته گنبدی انجام می‌گیرد.

·         گشت‌زنی هوشمند و از راه دور

گشت‌زنی از راه دور را می‌توان کاربردی‌ترین راهکار لوجستیک هایک ویژن برای نظارت بر سایت‌ها دانست. انجام این کار با بهره‌گیری از سیستم‌های امنیتی موجود و با استفاده از دوربین‌های دقیق و ارائه تصاویر با کیفیت امکان‌پذیر می‌شود.

·         گشت‌زنی در سایت با استفاده از هوش مصنوعی

با استفاده از این راه‌کار، کارکنان و مدیران بخش‌های امنیتی دیگر نیازی به کنترل و ارزیابی ویدیوها به‌صورت دستی نخواهند داشت. با ایجاد و ارائه قوانین از پیش تعریف شده، این ابزارها می‌توانند کلیه مشکلات مربوطه را شناسایی کرده و به مسئولان هشدار دهند. این یکی از مهم‌ترین راه‌کارهایی است که به کاهش نیروی انسانی و ارائه واکنش سریع در هنگام مواجهه با مشکل کمک می‌کند.

4.     مدیریت کالا

راهکار لوجستیک هایک ویژن برای مدیریت کالا عبارت است از:

·         ردیابی کالاها و مکان‌یابی سریع

ردیابی کالاها و مکان‌یابی سریع آن‌ها با استفاده از ابزارهای تصویری در انبار را می‌توان بهترین راهکار لوجستیک هایک ویژن دانست که به بهبود مسئولیت‌پذیری کارکنان، کاهش خسارات ناشی از مفقود شدن کالاها و جلوگیری از آسیب‌دیدن آن‌ها کمک می‌کند.

·         ردیابی بسته

با استفاده از راه‌کار هوشمند هایک ویژن، داده‌های دوربین‌های مداربسته با اطلاعات سیستم بارکدخوانی مطابقت یافته و در پلتفرم HCE-I در قالب زمان، مکان، بارکد و ویدئو بایگانی می‌شوند. بنابراین، در صورت بروز هر گونه مشکلی تجزیه‌وتحلیل و بررسی وقایع به ساده‌ترین شکلی امکان‌پذیر می‌شود.

5.     مدیریت مرکز فرماندهی و دانلود اطلاعات

هایک ویژن با ارائه یک داشبورد جامع و بصری، تصاویر سه‌بعدی و کلیه آمار و داده‌های مربوط به پارک‌های لجستیکی را در اختیار شما قرار داده و از این طریق، مشاهده فعالیت‌ها و کنترل عملیات را امکان‌پذیر می‌کند.

سخن آخر

با توجه به آن‌چه گفته شد، بهره‌گیری از راهکار لوجستیک هایک ویژن یکی از بهترین روش‌هایی است که مدیریت کارکنان، وسایل نقلیه، سایت، کالاها و مرکز فرماندهی و دانلود اطلاعات را به بهترین و موثرترین شکلی امکان‌پذیر می‌کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها