• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

راهکار امنیت شبکه در کیونپ

راهکار امنیت شبکه در کیونپ

راهکار امنیت شبکه در کیونپ

آشنایی با تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ

دستگاه‌های سری ADRA کیونپ را می‌توان از بهترین ابزارهای تشخیص و واکنش شبکه و از مناسب‌ترین راه‌کارهایی دانست که برای شناسایی و توقف فعالیت‌های باج افزارهای هدفمند طراحی شده‌اند. این ابزارها با بهره‌گیری از روش‌های غربال انتخابی ترافیک شبکه به شناسایی حرکات جانبی بدافزارها کمک کرده و درست قبل از فاش شدن اطلاعات و کدهای رمزگذاری شده، این قبیل فعالیت‌های خصمانه را متوقف می‌کنند. در این مطلب، علاوه بر معرفی تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ قصد داریم شما را با مزایای بهره‌گیری از آن آشنا کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

لزوم بهره‌گیری از راهکار امنیت شبکه در کیونپ

گسترش روزافزون باج افزارها و بدافزارها، دسترسی به راهکار امنیت شبکه در کیونپ را به یکی از ضروری‌ترین مواردی تبدیل کرده است که حفاظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران را امکان‌پذیر می‌کند. استقبال روزافزون کاربران شبکه از دستگاه‌های QNAP و ذخیره‌سازی داده‌های ارزشمندشان بر روی این تجهیزات از بزرگ‌ترین افتخارات این شرکت به حساب می‌آید. با این حال، همین استقبال گسترده، QNAP NAS و کلیه سرورها و سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات شبکه را به یکی از بزرگ‌ترین اهداف مهاجمان بدل کرده است. این افراد و گروه‌ها با بهره‌گیری از بدافزارها و باج افزارهای هدفمند پیوسته تلاش می‌کنند به اطلاعات شخصی و تجاری افراد دسترسی داشته باشند. این امر، اهمیت بازنگری و استفاده از اقدامات امنیتی گسترده را دو چندان می‌کند.

باج افزار هدفمند چیست؟

باج افزارهای هدفمند گروهی از بدافزارها هستند که با استفاده از روش‌های مختلف به شبکه‌های محلی دسترسی یافته و پس از ورود به محیط مورد نظر برای مدت‌ها می‌توانند بدون سر و صدا در این شبکه‌ها باقی مانده و به‌تدریج همه دستگاه‌های متصل به آن را آلوده کنند. پیچیدگی عملکرد این باج افزارها به اندازه‌ای است که تشخیص آن‌ها را در سیستم بسیار دشوار می‌کند. در نهایت، کاربران شبکه تنها زمانی متوجه وجود این بدافزارها می‌شوند که حمله واقعی انجام شده و فرصت لازم برای مقابله با آن از دست رفته است. حوزه‌های تولیدی، دولتی و آموزشی را یم‌توان از اصلی‌ترین بخش‌هایی دانست که همواره در معرض حمله باج افزارهای هدفمند قرار می‌گیرند.

تهدیدات باج افزار هدفمند

از رایج‌ترین تهدیدات باج افزار هدفمند می‌توان موارد زیر را برشمرد:

·        نفوذ به شبکه‌های محلی

ابزارهای امنیتی متعارف وظیفه محافظت از شبکه‌های محلی را برعهده داشته و با ایجاد یک فضای محدود و مشخص به تامین امنیت سیستم کمک می‌کنند. با این حال، نفوذ باج افزارهای هدفمند در این محیط قابل تشخیص و ردیابی نبوده و در آن‌ها مکانیسم خاصی برای جلوگیری از حرکت جانبی بدافزارها وجود ندارد.

·        عملکرد ماهرانه

مهاجمان برای مخفی کردن فعالیت‌های خود از روش‌های ماهرانه و بردارهای ویژه‌ای استفاده می‌کنند. تجزیه‌وتحلیل و کشف این قبلی فعالیت‌ها از پیچیده‌ترین اقداماتی است که در سایه مهارت متخصصان و کارشناسان زبده IT امکان‌پذیر است. با این حال، هزینه بسیار بالای استفاده از این قبیل متخصصان از مهم‌ترین عواملی است که بهره‌گیری از دانش و تخصص آن‌ها را برای بسیاری از افراد و گروه‌ها غیر ممکن می‌کند.

·        از بین بردن فرصت طلایی برای ارائه واکنش

باج افزارهای هدفمند تقریبا از کلیه دستگاه‌ها و تجهیزات متصل به شبکه به‌عنوان راه‌هایی برای نفوذ و حمله استفاده می‌کنند. از این میان، می‌توان به چاپگرها و برخی از دستگاه‌های مجازی (VMs) اشاره کرد. این قبیل تجهیزات معمولا در شبکه‌ها نادیده گرفته می‌شوند. به این ترتیب، فعالیت‌های بدافزاری زمانی شناسایی شده و مورد توجه قرار می‌گیرند که فرصت طلایی برای ارائه هر گونه واکنشی از دست رفته است.

تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ چیست؟

دستگاه‌های سری ADRA را می‌توان به‌عنوان تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ معرفی کرد. این دستگاه‌ها به‌سادگی می‌توانند از شبکه‌های شما در مقابل حمله باج افزارهای هدفمند محافظت کنند. دستگاه‌های سری ADRA با سایر برندهای NAS و سرورهای ذخیره‌سازی نیز سازگار هستند.

مزایای استفاده از دستگاه‌های سری ADRA

از عمده‌ترین مزایای استفاده از دستگاه‌های سری ADRA و تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ می‌توان موارد زیر را برشمرد:

  • تشخیص و شناسایی به‌موقع فعالیت‌ها خصمانه
  • تجزیه‌وتحلیل تهدیدها و ارائه بینش‌های ارزشمند برای جلوگیری از اقدامات بعدی
  • واکنش فوری به تهدیدها و مهار به‌موقع آن‌ها

سخن آخر

با توجه به آن‌چه گفته شد، استفاده از تازه‌ترین راهکار امنیت شبکه در کیونپ یکی از بهترین اقداماتی است که ضمن شناسایی و تشخیص به‌موقع بدافزارها و باج افزارهای هدفمند می‌تواند از گسترش و نفوذ آن‌ها جلوگیری کند. اگر شما هم به محافظت بیش‌تر از داده‌های شبکه خود می‌اندیشید، پیشنهاد می‌کنیم از دستگاه‌های سری ADRA کیونپ استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها