• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

دوربین مداربسته و نکاتی در مورد آن

دوربین مداربسته و نکاتی در مورد آن

معمولا اولین لایه امنیتی در هر مکانی، درب‌ها و پنجره‌های مقاوم هستند که با استفاده از قفل، امنیت محیط را تامین می‌کنند. اما این قفل‌ها هر قدر هم که قوی باشند، اگر اقدام دیگری برای امنیت محیط نکرده باشید، آسیب‌پذیر خواهند بود. می‌توان با استفاده از دوربین مداربسته امنیت بیشتری را برای محیط فراهم کرد.

این دوربین‌های مداربسته انواع مختلفی دارند و برخی از آنها حرکت را در محیط تشخیص می‌دهند و به اطلاع شما می‌رسانند. این کار باعث می‌شود شما بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. زمانی که تصمیم دارید از دوربین‌های مدار بسته برای محافظت بیشتر منزل و یا محل کار خود استفاده کنید، باید در بین انواع مختلف آنها، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همیشه بهترین گزینه، گران‌ترین نیست و شما باید با در نظر گرفتن شرایط و میزان گستردگی محیط، دوربین مناسب را انتخاب کنید. قبل از انتخاب و  نصب دوربین مداربسته  با یک متخصص مشورت کنید. یک متخصص دوربین‌های مدار بسته تمام شرایط و نقاط کور محیط را ارزیابی کرده و سیستمی که مناسب باشد را پیشنهاد خواهد داد.

انتخاب مناسب‌ترین دوربین مدار بسته برای محیط

هر محیط شرایط مخصوص به خود را دارد و انواع مختلف دوربین‌های مداربسته نیز در بازار موجود هستند. بعضی از سیستم‌های دوربین مدار بسته بر پایه سیگنال‌های آنالوگ کار می‌کنند و برخی دیگر انتقال و ذخیره تصاویر را به صورت دیجیتال انجام می‌دهند. معمولا در زمان انتقال و ذخیره تصاویر به صورت دیجیتال سیگنال‌های تولید شده از وسایل دیگر بر روی تصاویر دریافتی از دوربین‌ها تاثیر نخواهند گذاشت و در زمان کپی و نگهداری تصاویر، کیفیت آنها پایین نمی‌آید.  

یکی دیگر از مواردی که در زمان انتخاب سیستم مناسب باید در نظر گرفت، محدوده پوشش دوربین‌ها است. اگر سیستم دوربین‌های مدار بسته را برای یک منزل و یا در محیطی با وسعت کم می‌خواهید نصب کنید، یا امکان سیم کشی در محیط وجود دارد، استفاده از سیستم‌های سیم‌دار مناسب خواهد بود.

در برخی از شرایط محیط تحت پوشش دوربین‌ها وسعت زیادی دارد، یا امکان سیم‌کشی در محیط وجود ندارد، سیستم‌های بی‌سیم بهترین گزینه هستند. دوربین‌های بی‌سیم، فقط باید به برق متصل شوند و به صورت بی‌سیم به دستگاه DVR ارتباط برقرار کرده و تصاویر را ارسال می‌کنند.

دوربین‌های IP به اینترنت متصل می‌شوند و با استفاده از آن تصاویر را به دستگاه DVR منتقل می‌کنند. حتی انواعی از آنها وجود دارند که در محیط‌هایی که فقط یک یا دو دوربین برای کنترل نیاز است، کاربرد دارند و داخل آنها یک حافظه میکرو قرار می‌گیرد و تصاویر را داخل آن ذخیره می‌کنند. این دوربین‌ها به شبکه اینترنت متصل شده و می‌توان تصاویر را از هر جایی مشاهده کرد.

محیط تحت نظارت دوربین‌ها نیز در انتخاب آنها نقش زیادی دارد. اگر یک جای ثابت مانند یک دیوار را می‌خواهید تحت نظارت داشته باشید، و طول دیوار زیاد است، استفاده از یک دوربین زوم بهترین گزینه است. در برخی از محیط‌ها برای کنترل و نظارت محیط نیاز به حرکت دوربین خواهد بود که دوربین‌های متحرک در انواع مختلف موجود هستند که می‌توان از آنها استفاده کرد.

دوربین‌هایی که در فضای باز استفاده می‌شوند با انواعی که در محیط داخل نصب می‌شوند تفاوت‌هایی دارند. دوربین‌هایی که در بیرون از محیط نصب می‌شوند، باید پوشش مناسب داشته باشند و در برابر گرد و غبار و رطوبت، محافظت شوند. برخی از دوربین‌های بیرونی هستند که علاوه بر داشتن موتور برای حرکت، برای پاک کردن شیشه، برف پاک‌کن هم دارند.

قبل از خرید دوربین مدار بسته

قبل از خرید این دوربین‌ها، در ابتدا یک نقشه از محیطی که تصمیم به نصب دوربین در آن را دارید، تهیه کنید. بر روی نقشه نقاطی که باید تحت نظارت قرار بگیرند را مشخص کنید و مناسب‌ترین محل برای نصب دوربین را تعیین کنید. برای هر محل دوربین مناسب را در نظر بگیرید. فاصله دوربین‌ها با دستگاه مرکزی را محاسبه کرده و مناسب‌ترین پکیج را با مشاوره با یک متخصص تهیه کنید. با ساینا سافت تماس بگیرید تا مناسب‌ترین سیستم نظارتی را به شما پیشنهاد دهند.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها