• 026-32620000
 • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

با چند مرحله آسان، شبکه کامپیوتری راه‌اندازی کنید

با چند مرحله آسان، شبکه کامپیوتری راه‌اندازی کنید

شبکه کامپیوتری چیست و چگونه می‌توان با اتصال کامپیوترها، یک شبکه ایجاد کرد؟ کامپیوترهایی که به یک شبکه متصل هستند، لزوما نیازی به استفاده از تمامی قدرت یک کامپیوتر را ندارند. پردازش‌ها با اتکا به قدرتی که سرورهای شبکه ارائه می‌دهند، انجام می‌شوند.

روش‌های زیادی برای راه‌اندازی شبکه کامپیوتری وجود دارد، شما بسته به نیاز خود می‌توانید یک شبکه خانگی، عمومی و کاری ایجاد کنید. خدماتی مانند سرویس CCSI Pro مورد نیاز هستند، زیرا می‌توانند قابلیت‌های قدرتمند شبکه‌ای را به شما ارائه دهند و حتی به شما در مدیریت سرورهای خود کمک کنند. به همین دلیل استفاده از ارائه‌دهندگان خدمات بهترین گزینه برای بالا بردن بهره‌وری خواهد بود. شبکه گستر ساینا خدماتی مانند فروش تجهیزات شبکه و پشتیبانی و آموزش راه‌اندازی شبکه را ارائه می‌دهد و می‌توانید با تماس با ما، بهترین خدمات را دریافت کنید.

آیا می‌توانید خودتان شبکه کامپیوتری درست کنید؟

ایجاد یک گروه از کامپیوتر‌ها به صورت شبکه‌ای ساده، پس از درک اصول اولیه بسیار آسان است. این تنظیم ساده برای شبکه‌های کوچک‌تر یا آنهایی که برای خانه تنظیم می‌کنید، مطابق ITProPortal کار می‌کند.

 • روتر خود را تنظیم کرده و مطمئن شوید که روتر خود را به مودمی که به ISP وصل شده است، متصل کرده‌اید. شما باید از کابل اترنت برای اتصال روتر و مودم استفاده کنید. تا زمانی که یک سیگنال قوی دریافت کنید، هیچ دستگاهی را متصل نکنید.
 • مطمئن شوید که می‌توانید به رابط روتر دسترسی پیدا کرده و آن را تنظیم کنید. می‌توانید این کار را با اتصال کابل اترنت به درگاه LAN روتر و سپس اتصال انتهای دیگر به لپ تاپ خود انجام دهید.
 • سپس می‌توانید پیکربندی را برای امنیت و مدیریت آدرس IP شروع کنید. برای دیدن این که شبکه کار می‌کند، می‌توانید کامپیوتر خود را مجددا راه‌اندازی کنید تا ببینید که این اتصال فعال است یا خیر.

پس از آن، می‌توانید گزینه‌های اشتراک‌گذاری و کنترل را تنظیم کنید. حساب‌های کاربران را برای کامپیوتر‌های موجود در شبکه خود ایجاد و نامگذاری کنید، اکنون شبکه کامپیوتری شما آماده برای کار است.

مزایای شبکه‌های کامپیوتری

راه‌اندازی شبکه راهی سریع و مطمئن برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و منابع در یک تجارت است. این می‌تواند به شما در استفاده از سیستم‌ها و تجهیزات IT کمک کند. ایجاد شبکه مزایایی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

مزایای اصلی شبکه‌ها عبارتند از:

 • اشتراک‌گذاری فایل‌ها: اگر کامپیوتر شما به یک شبکه متصل باشد، به راحتی می‌توانید داده‌ها را بین کاربران مختلف به اشتراک بگذارید، یا از راه دور به آنها دسترسی پیدا کنید.
 • اشتراک منابع: با استفاده از دستگاه‌های جانبی متصل به شبکه مانند چاپگر، اسکنر و دستگاه‌های کپی، با به اشتراک‌گذاری این دستگاه‌ها بین چندین کاربر، موجب صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.
 • به اشتراک گذاشتن یک اتصال اینترنتی واحد: مقرون به صرفه است و در صورت ایمن سازی مناسب شبکه، می‌تواند به محافظت از تمامی سیستم‌های شما کمک کند.
 • افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی: می‌توانید فایل‌های چندرسانه‌ای، مانند تصاویر، فیلم‌ها و موسیقی را در سایر کامپیوترها یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی متصل به شبکه ذخیره کنید و به آنها دسترسی داشته باشید.

کامپیوتر‌های شبکه همچنین می‌توانند به شما در بهبود ارتباط کمک کنند، به طوری که:

 • کارکنان و مشتریان می‌توانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند و راحت‌تر با یکدیگر در تماس باشند.
 • کسب و کار شما می‌تواند کارآمد‌تر شود. به عنوان مثال، دسترسی به شبکه و به یک بانک اطلاعاتی مشترک می‌تواند از چندین بار تنظیم داده‌های تکراری جلوگیری کند و باعث صرفه‌جویی در وقت و جلوگیری از خطا شود.
 • کارمندان می‌توانند با به اشتراک‌گذاری داده‌های مشتری خدمات بهتری ارائه دهند.

کاهش هزینه‌ها با ایجاد شبکه‌های کامپیوتری

ذخیره اطلاعات در یک پایگاه داده متمرکز همچنین می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ها و بالا بردن راندمان کمک کند. مثلا:

 • کارکنان می‌توانند با دسترسی مشترک به بانک‌های اطلاعاتی مشتری و محصول، در زمان کمتری با مشتریان بیشتری در تماس باشند.
 • شما می‌توانید مدیریت شبکه را متمرکز کنید، به این معنی که به پشتیبانی IT کمتری نیاز خواهید داشت.
 • می‌توانید با ایجاد شبکه کامپیوتری هزینه‌های خود را از طریق به اشتراک گذاشتن وسایل جانبی و دسترسی به اینترنت کاهش دهید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها