• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

Red Hat فروخته شد

Red Hat فروخته شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]کمپانی IBM تصمیم گرفته تا یک شرکت نرم‌افزاری به نام ردهت را که روی سیستم‌عامل‌های پایه لینوکس فعالیت می‌کند را به قیمت 34 میلیارد دلار بخرد. مدیران آی‌بی‌ام معتقد هستند این خرید به پیشرفت IBM کمک بسیاری می‌کند و آنها می‌توانند بخش نرم‌افزاری خود را با کمک red hat توسعه بدهند.

این خرید بزرگترین تراکنش در تاریخ IBM است و خیلی‌ها هم معتقد هستند آورده‌های ردهت برای آی‌بی‌ام به این اندازه نیست و شاید این خرید مناسبی نباشد. خود IBM ارزشی برابر با 114 میلیارد دلار دارد و قرار است از هر سهم خود 190 دلار را به Red Hat بدهد و به این ترتیب این کمپانی را مال خود کند.

 

ردهت سال 1993 تاسیس شد تا در کنار مایکروسافت بتواند سهم کوچکی از بازار سیستم‌عامل را بگیرد. ردهت یک سیستم‌عامل لینوکسی و یکی از مهمترین سیستم‌عامل‌های منبع باز دنیا است. دفتر مرکزی ردهت هم در کارولینای شمالی قرار دارد و از معدود سیستم‌عامل‌های منبع باز است که تیم پشتیبانی دارد و برای استفاده از سیستم‌عامل آن می‌توانید پول پرداخت کنید تا خدمات پشتیبانی و شخصی سازی بگیرید.

مدیرعامل IBM در مصاحبه‌ای که سال 2012 با خبرنگار رویترز داشته به او گفته Red Hat از معدود شرکت‌هایی است که در حوزه رایانش ابری به آن علاقه دارد و شاید این علاقه و جذابیت باعث شده تا این کمپانی خریداری شود. به گفته مدیرعامل IBM، این کمپانی تصمیم دارد از همین پتانسیل‌های ردهت استفاده کند تا سرویس رایانش ابری IBM را ارتقا دهد و هدف آنها رسیدن به آمازون و مایکروسافت است که در حال حاضر پیشتازان سرویس‌های ابری هستند.

آی‌بی‌ام سال 1911 تاسیس شده و همه آن را یک کمپانی خوش‌نام در حوزه سرویس‌های ارتباطی می‌دانند. IBM با خرید شرکت‌ها بیگانه نیست و قبلا هم یک کمپانی در زمینه رایانش ابری را خریداری کرده است. IBM سال 2013 کمپانی Softlayer را به قیمت 2 میلیارد دلار می‌خرد تا زیرساخت‌های ابری خوبی درست کند، حالا هم با ترکیب Softlayer و ردهت می‌تواند به یک سرویس دهنده ابری تبدیل شود.

خرید کمپانی‌های منبع باز امسال رونق خوبی داشت. مایکروسافت هم چند ماه پیش GitHub را که یک پلتفرم برنامه‌نویسی منبع باز را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خرید. همچنین ادوبی هم Marketo را به قیمت 5 میلیارد دلار خرید و CA هم با قیمت 19 میلیارد دلار مال برادکام شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها