• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

نحوه ریست کردن پسورد دستگاه ضبط DVR و NVR هایک ویژن

نحوه ریست کردن پسورد دستگاه ضبط DVR و NVR هایک ویژن

مهمترین عامل برای مشاهده تصاویر ضبط شده وارد شدن به منوی دستگاه ضبط می باشد.
زمانی که پسورد دستگاه به هر دلیلی فراموش شود هیچ دسترسی به تصاویر ضبط شده نخواهیم داشت. از این رو باید پسورد دستگاه ضبط DVR و NVR  را ریست کنیم.
پسورد دستگاه ضبط هایک ویژن ( شامل DVR یا NVR )  ، به دو صورت ریست ( بازیابی ) می شود.

  • ریست کردن پسورد دستگاه ضبط هایک ویژن با استفاده از نرم افزار SADP

در گام نخست نرم افزار SADP را از وبسایت شرکت هایک ویژن دانلود و روی PC که روی شبکه دوربین مدار بسته قرار دارد ، نصب نمایید. (بهتر است که از آخرین ورژن این نرم افزار استفاده کنید.)

نرم افزار SADP را اجرا کرده و با کلیک روی دکمه Refresh تمامی دوربین ها و مرکز کنترل ها ضبط را شناسایی کنید. پس از پیدا شدن آی پی DVR یا NVR هایک ویژن ،دستگاهی که نیاز به بازیابی کلمه عبور آن دارید، را انتخاب کرده و سپس عبارت ” Forget Password ” را کلیک نمایید.

در مرحله بعد صفحه ی جدیدی باز می شود که با توجه به نوع و مدل دستگاه ضبط می تواند به سه گونه مختلف باشد.
در ادامه در مورد هر کدام به طور جداگانه توضیح می دهیم.

1.حالت اول

اگر در صفحه باز شده از شما درخواست تکمیل ” Security Code ” در خواست شده باشد:

پاسخ حالت اول

در این حالت ابتدا باید در صفحه اصلی نرم افزار SADP  عبارت مربوط به ” Start Time ” و همچنین شماره سریال دستگاه را برای تیم فنی هایک ویژن ارسال کنیم.

تیم فنی هایک ویژن در پاسخ درخواست بالا ایمیلی را برای شما ارسال خواهند کرد که در آن چندین ” Security Code ” با تاریخ های زمانی مختلف وجود دارد.
شما در هر تاریخ زمانی تنها می توانید از ” Security Code ” مخصوص خودش استفاده کنید و آن را در محل مورد درخواست وارد نمایید.

عبارت ” Security Code ” را وارد کرده و Confrim می کنیم ،به این ترتیب پسورد دستگاه به ۱۲۳۴۵ ریست می شود.

2. حالت دوم

اگر در صفحه باز شده از شما درخواست تکمیل ” Encrypt File ” شده باشد چه باید کرد؟ در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد،

پاسخ حالت دوم

در این حالت مطابق تصویر بالا با کلیک بر روی دکمه Export فایل XML را در سیستم PC ذخیره کرده و برای تیم فنی هایک ویژن ایمیل می کنیم.

تیم فنی هایک ویژن در پاسخ به ایمیل درخواست ، فایل رمز رمز گذاری ” Encrypt File ” را برای شما ارسال می کند و شما مطابق شکل بالا با بارگذاری فایل رمز گذاری ، می توانید پسورد جدیدی برای دستگاه ضبط تنظیم نمایید.

3.حالت سوم

اگر در صفحه باز شده از شما درخواست تکمیل ” Encrypt File ” یا کلید ( Key )  شده باشد چه باید کرد؟
پاسخ حالت سوم

در این حالت یا شما می توانید مانند حالت دوم فایل XML را دریافت و مانند آنچه در پاسخ حالت دوم در بالا اشاره شد درخواست ریست کردن پسورد انجام دهید و یا با اسکن کردن کد QR یا عکس گرفتن از کد ، آن را برای تیم فنی هایک ویژن ایمیل کنید.

تیم فنی هایک ویژن در پاسخ ایمیل شما یک عبارت ۸ حرفی شامل ترکیبی از عدد و حرف انگلیسی برای شما ارسال می کنند، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید با وارد کردن رمز ارسالی تیم فنی هایک ویژن می توانید پسورد مرکز کنترل را ریست کنید.

نکته: در صورتی که هنگام ریست کردن پسورد دستگاه ضبط بخواهید پسورد دوربین ها را هم ریست کنید، تیک مربوطه را بزنید. در اینصورت دوربین های شبکه ای که به NVR  متصل هستند، همگی ریست پسورد می شوند.

ریست کردن پسورد روی دستگاه هایک ویژن ( NVR و DVR )

برای ریست کردن پسورد دستگاه ضبط هایک ویژن در اتاق کنترل ( Local ) ، با دابل کلیک روی سمت چپ و پایین صفحه ورود به منوی DVR یا NVR هایک ویژن صفحه ریست کردن پسورد نمایان می شود.

شماره سریال  دستگاه و Device Start Time را برای تیم فنی هایک ویژن ارسال کنید تا کد امنیتی ” Security Code ” را برای شما ارسال کنند.
با وارد کردن کد امنیتی در محل خود و کلیک بر روی گزینه OK وارد صفحه ریست کردن پسورد دستگاه ضبط هایک ویژن می شوید و می توانید پسورد جدید را برای دستگاه تعریف کنید.

در صورتی که اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی کار با دوربین مدار بسته هایک ویژن میخواهید، میتوانید در کلاس های تخصصی هایک ویژن شرکت کنید. برای اطلاع از کلاس ها میتوانید اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها