• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

نحوه انتخاب کارت QM2 صحیح برای QNAP NAS

نحوه انتخاب کارت QM2 صحیح برای QNAP NAS

کارت QM2 تولید شده توسط QNAP برای افزایش عملکرد NAS شما طراحی شده است. این کارت‌ها با اسلات‌های PCIe سازگار بوده و بیشتر مدل‌های NAS که توسط QNAP ساخته شده‌اند به این اسلات‌ها مجهز هستند. این کارت‌های تخصصی از درایوهای M.2 SSD استفاده می‌کنند تا کاربران بتوانند از کش حافظه ذخیره‌سازی SSD، کارت‌های ذخیره سازی و یا فن آوری خودکار تنظیم، برای بهبود سرعت و عملکرد واحدهای NAS خود استفاده کنند و از آنجا که از اسلات‌های PCIe استفاده می‌کنند، دیگر هیچ فضایی از درایو در NAS شما را اشغال نمی‌کنند. برخی از کارت‌های گسترش در خط QM2 نیز برای افزایش اتصال اترنت NAS شما طراحی شده‌اند و این کارت‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و مشخصات سازگاری هستند که ممکن است یک کارت خاص را به انتخاب بهتری برای مدل خاص QNAP NAS شما تبدیل کنند. می‌توانید با نمایندگی qnap تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

فن‌آوری کارت QM2

مانند سایر کارت‌های گسترش PCIe، مانند GPU و کارت‌های گسترش شبکه، یک کارت QM2 یک درگاه PCIe را در واحد NAS شما اشغال می‌کند. این کارت‌ها مانند سایر کارت‌های PCIe وارد درگاه‌های PCIe می‌شوند و دارای فن‌های خنک کننده داخلی برای اطمینان از عدم گرم شدن آنها هستند. این سیستم خنک کننده همچنین از ثابت ماندن عملکرد M.2 SSD شما اطمینان حاصل می‌کند و کارت‌های QM2 از برخی سنسورهای حرارتی برخوردار هستند که به شما امکان می‌دهد دمای درایوهای M.2 SSD خود را در زمان واقعی کنترل کنید. این کارت‌های گسترش به نشانگرهای LED مجهز شده است که به شما کمک می‌کند وضعیت درایوهای M.2 SSD خود را کنترل کرده و درایوهای SSD در این کارت‌ها بین دو صفحه اصلی کارت برای اطمینان از امنیت آن نصب شده‌اند. پیچ‌هایی که این دو صفحه را در کنار هم قرار می‌دهند قابل تنظیم هستند به طوری که ضخامت‌های مختلف درایوهای مختلف M.2 SSD را در خود جای دهند.

کارت‌های گسترش در سری QM2 از مجموعه نرم افزار Qtap QNAP استفاده می‌کنند تا با انتقال خودکار داده‌های استفاده شده به ماژول‌های ذخیره سازی با کارایی بالا و داده‌های نادر به HDD‌های سنتی، از فضای کامل درایوهای M.2 با سرعت SSD استفاده کنند. این قابلیت دسترسی به داده‌های شما عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد، همچنین فشار کمتری را بر درایوهای SSD شما وارد می‌کند. عملکرد اصلی کارت‌های QM2 در این مجموعه بهبود قابلیت دسترسی به داده‌ها و بارگذاری برنامه‌ها با قابلیت ذخیره سازی داده‌های مهم بر روی درایوهای M.2 SSD است. از آنجا که درایوهای M.2 SSD حتی دارای عملکرد سریع‌تر در مقایسه با درایوهای یکپارچه هستند، کارت‌های گسترش QM2 PCIe بیشترین تقویت عملکرد ممکن را برای سیستم NAS در سراسر سیستم فراهم می‌کنند.

تفاوت‌های عمده

در حالی که هر کارت QM2 دارای کارت‌های کوچک M.2 SSD با طراحی معمولی PCIe برای افزایش کارایی به طرزی باورنکردنی است، یک تفاوت مهم بین کارت‌های مختلف گسترش در این مجموعه وجود دارد که در برخی مدل‌های عملکردی اترنت خود را نشان می‌دهد در حالی که سایر مدل‌ها این گونه نیستند. برخی از مدل‌های سری QM2 شامل یک درگاه 10 GbE RJ45 هستند، بدین معنی که این لوازم جانبی ضمن این که باعث افزایش چشمگیر سرعت پردازش می‌شوند، عملکرد کارت توسعه شبکه را نیز بهبود می‌بخشند. عامل اصلی دیگری که کارت‌های مختلف موجود در این مجموعه را از هم متمایز می‌کند سیستم‌های QNAP NAS است که با آنها سازگار است.

کاربری‌های ایده‌آل

در حالی که اکثر کارت‌های QM2 فقط می‌توانند دو SSD M.2 را در خود جای دهند، برخی از کارت‌ها می‌توانند از چهار درایو SSD با سرعت زیاد پشتیبانی کنند. اگر شما در حال کار کردن با یک واحد NAS هستید و می‌خواهید قدرت پردازش با بیشترین مقدار ممکن را داشته باشید، یک مدل پشتیبانی کننده از چهار SSD برای شما، انتخاب مناسبی خواهد بود. با این حال، هر کارت QM2 فقط با سیستم‌های خاص QNAP NAS سازگار است. در حالی که این لیست از مدل‌های سازگار برای هر کارت به معنای عملکرد جامع آنها نیست، ما این ملاحظات سازگاری را بررسی خواهیم کرد که در نهایت مشخص خواهد کرد که کدام کارت برای کاربری مورد نظر شما مناسب‌تر است.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها