• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

مدیریت و دسترسی به QNAP NAS از فضای ابری

مدیریت و دسترسی به QNAP NAS از فضای ابری

آیا امکان مدیریت و دسترسی به QNAP NAS از طریق فضای ابری وجود دارد؟ از آنجا که وسایل ذخیره‌سازی متصل به شبکه (QNAP ارائه دهنده لوازم جانبی شبکه) به عنوان راه حل‌های ذخیره‌سازی اطلاعات محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، داشتن توانایی مدیریت و دسترسی به NAS از راه دور بسیار مناسب خواهد بود. خوشبختانه، امکان دسترسی QNAP NAS از فضای ابری (cloud) با یک سری دستورالعمل اتصال به فضای ابری نسل بعدی وجود دارد. اما، چگونه مدیران در گذشته این فضای ذخیره اطلاعات را مدیریت می‌کردند؟ می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی qnap تماس بگیرید.

مروری بر QNAP NAS

QNAP شرکتی است که در ارائه راه حل‌های ذخیره‌سازی اطلاعات متصل به شبکه برای به اشتراک‌گذاری فایل، مجازی‌سازی و مدیریت ذخیره‌سازی، متمرکز است. لوازم QNAP NAS گزینه‌ای محبوب برای سازمان‌هایی هستند که به دنبال راه حل‌های ذخیره‌سازی زودرس هستند.  

از آنجا که NAS اغلب برای ذخیره ایمن پرونده‌ها و داده‌های مهم سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، منطقی است که سرپرست فناوری اطلاعات می‌خواهد کنترل و دسترسی کاربران به وسایل NAS را کنترل کند. چالش فناوری اطلاعات در طول تاریخ یافتن راه حلی برای مدیریت و دسترسی به QNAP NAS از یک مکان متمرکز است.

مدیریت و دسترسی به QNAP NAS

از نظر تاریخی، یکی از گزینه‌های استفاده از سیستم احراز هویت (IdP) مانند Microsoft® Active Directory® (AD) یا OpenLDAP ™ برای مدیریت دستگاه‌های QNAP قابل استفاده است. سیستم‌های احراز هویت سنتی و مانند این موارد نیز پیاده‌سازی‌های اولیه هستند که برای بسیاری از مدیریت‌های منابع فناوری اطلاعات پیشرو تنظیم شده‌اند.

واقعیت این است که سیستم عامل‌های سرویس دایرکتوری سنتی نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین در زیرساخت‌های مدیریت هویت دارند. این بدان معناست که سرورهای اختصاصی نیاز به نگهداری‌های مداوم دارند و این موارد هزینه در بر خواهد داشت و باید فضایی برای آنها در نظر بگیرید.

خوشبختانه گزینه دیگر مدیریت و دسترسی به QNAP NAS از طریق فضای ابری است. با داشتن یک سیستم جدید و مدرن، سرپرست فناوری اطلاعات اساسا می‌تواند از تمام مزیت‌های احراز هویت سنتی و مدرن استفاده کند، البته بدون هیچ هزینه‌ای برای خرید امکانات سنتی.

چرا از قدرت نفوذ ذخیره‌سازی ابری استفاده نمی‌شود؟

از مزایای فضای ذخیره‌سازی ابری می‌توان به دسترسی به داده‌ها از هر مکان و هر وسیله‌ای اشاره کرد و نیازی به هیچ زیرساختی برای مدیریت IT سازمان وجود ندارد. از طرف دیگر، ذخیره‌سازی اطلاعات به صورت محلی ممکن است مقرون به صرفه‌تر از آن باشد که اندازه‌های بزرگ پرونده را از طریق اینترنت به فضای ذخیره‌سازی ابری منتقل کنید.

دستگاه‌های QNAP NAS به طور خاص می‌توانند به اندازه فضای ذخیره‌سازی ابری قابل اعتماد باشند و می‌توانند به راحتی در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، یکپارچه شوند. بنابراین، واقعا به نیازهای محیط شما بستگی دارد، اما راه حل‌هایی مانند QNAP، Synology و FreeNAS و همچنین سیستم عامل‌های منبع باز و همه گزینه‌های محبوب، برای این راه حل‌های ذخیره‌سازی محلی هستند.

در چه مواقعی می‌توان از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده کرد؟

صرف‌نظر از نحوه استراتژی یک سازمان به ذخیره‌سازی اطلاعات، یک قدم اساسی در هر راه حل ذخیره‌سازی، امکان ادغام آن در خدمات دایرکتوری شما است. به عنوان مثال، برای سازمان‌های قدیمی با یک شبکه سنتی مبتنی بر ویندوز، یک اینترنت داخلی سنتی می‌تواند معنا یابد. با این حال، اگر سازمان شما دارای شعبه‌های متفاوت است و انواع منابع IT مختلف را در ساختمان‌های متفاوت و در فضای ابری اعمال می‌کند، ممکن است یک فضای ذخیره‌سازی ابری بین المللی مدرن، ایده‌آل باشد.

JumpCloud® Directory-as-a Service® یک سرویس دایرکتوری مبتنی بر پلت فرم متقابل، که با اطمینان، ایمنی کاربران را مدیریت کرده و به فضای ابری متصل می‌کند تا بتوانند تقریبا با تمام منابع IT از فضای ابری استفاده کنند. با استفاده از QNAP، شما به سادگی تصدیق هویت NAS خود را به سرور LDAP میزبان ابری نشان می‌دهید و JumpCloud بقیه مراحل را اجرا می‌کند تا از تأیید هویت کاربران اطمینان حاصل کند. هدف کلی این است که با استفاده از JumpCloud بتوانید مدیریت و دسترسی به QNAP NAS را در فضای ابری داشته باشید و اطلاعات را کنترل کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها