• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

قابلیت HLC و BLC در دوربین های مداربسته

قابلیت HLC و BLC در دوربین های مداربسته

قابلیتHLC(High light Compensation) چیست؟

درهنگام تاریکی تصاویر دوربین های مداربسته بطور واضح،ضبط نمیشوند و به دلیل وجود نورهای شدید پروژکتور ویا نور خودروها قابلیت HLC در دوربین را فعال میکنند تا این مشکل را برطرف کند.

به کمک قابلیت HLC در دوربین های مداربسته نور بخش های خیلی روشن و تیره تنظیم میشود و از شدت نور آنها کاسته میشود و باعث میشود که تصاویر به درستی ضبط شوند.

از قابلیت HLC بیشتر در جایگاه های پمپ بنزین و پارکینگ ها بدلیل روشن بودن چراغ خودروها استفاده میشود که نور باشدت به دوربین برخورد میکند وباعث میشود که شماره پلاک خودرو به درستی ثبت نشود.

HLC در دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

BLC چیست؟

BLC مخفف عبارت ( Back Light Compensation) است و وظیفه جبران نور پس زمینه را برعهده دارد.
زمانی که دوربین در محیطی با نور کم قرار دارد، تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته تیره میشود، که قابلیت BLC این مشکل را برطرف میکند.

BLC با نادیده گرفتن نور زیاد پس زمینه و تمرکز روی محیط کم نور، تصاویری با نور مناسب ثبت می کند. به طور خودکار جزئیات دقیق تر را به مناطق تاریک یک تصویر می دهد و باعث میشود شما تصاویر با نور متعارف را ببینید.

تفاوت قابلیت های HLC و BLC در دوربین های مداربسته:

در محیط هایی که بسیار تاریک هستند و نور پس زمینه کم است ، فناوری BLC میزان نور پس زمینه را کمی بیشتر می کند، با این روش میزان منبع نور در تمام طول تصویر افزایش پیدا می‌کند.

درمرحله ی بعد با ورود فناوری HLC میزان نور، منابع نوری کاهش پیدا می کند و سبب می‌شود که کیفیت سوژه ها بسیار بهتر از قبل شود و همین موضوع سبب افزایش نور پس زمینه و کاهش میزان نور یک محیط شود.

برای آشنایی بیشتر با قابلیت های مهم دوربین های مداربسته تحت شبکه ،با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مجرب ما شمارا در این امر راهنمایی میکنند.

02154029000

02632620000

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها