• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

صف های کوتاه با دوربین های نظارتی هایک ویژن

صف های کوتاه با دوربین های نظارتی هایک ویژن

امروزه شهروندان کمترین زمان را برای پرداختن به خرید در اختیار دارند و لذا ترجیح میدهند پروسه خریدشان حتی الامکان سریع و آسان انجام شود.

حال با وجود صف های طولانی صندوق در فروشگاهها چگونه میتوان ضمن به حداقل رساندن زمان انتظار، به این خواسته جامه عمل پوشاند ؟ پاسخ در گزینه ای به نام فناوری هوشمند تشخیص صف انتظار نهفته است.

این فناوری از دوربین ها برای شمارش افراد حاضر در صف استفاده نموده و هنگامی که تعداد افراد به حد نصاب پیش فرض تعریف شده برسد، در صورتی که نفرات جدید در حال پیوستن به صف باشند وضعیت موجود و نیاز به ایجاد رشته صف جدید را به مدیریت فروشگاه اعلام مینماید.

فناوری بازیابی صف انتظار محصولات هایک ویژن که برای همین منظور طراحی  شده به عنوان محصولی پیشرو در بازار امکان یک تحلیل پویا را به فروشندگان کالاهای مصرفی از جمله سوپرمارکت ها، سالن های نمایشگاهی، فروشگاههای زنجیره ای و هر مکانی که فرایند پرداخت دارای ترافیک انسانی است میدهد.

این فناوری که با دوربین های با قابلیت بالا سینک شده و با الگوریتم های Deep learning  مجهز شده است دارای دقت بسیار بالا در اموری همچون شمارش افراد بوده و حتی قادر به تشخیص هر فرد و تعیین زمان انتظار او در صف میباشد. مدیریت یک فروشگاه امکان تعریف یک عدد خاص برای ظرفیت یک صف (چه در صف صندوق و یا هر بخش دیگر) و همچنین تعریف بیشترین مدت زمان انتظار هر نفر را دارد.

هنگامی که تعداد یا کمیت تحت شمارش از عدد موردنظر بیشتر شود مدیریت یک اخطار از سیستم نظارتی دریافت میکند تا تصمیم مناسب را بگیرد.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها