• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

سرعت خیره کننده با کارت های QNAP QM2

سرعت خیره کننده با کارت های QNAP QM2

کمپانی QNAP بزرگترین سازنده سامانه های ذخیره سازی تحت شبکه، به تازگی کارت های توسعه جدید خود به منظور پشتیبانی از ظرفیت و کمیت بیشتر درایو های M.2 را رونمایی کرده است. کارت های توسعه QM2 می توانند به صورت مستقل و یا ترکیبی در سیستم های NAS و سرور مورد استفاده قرار گیرد. هر کارت QM2 قادر به نصب 4 کارت حافظه SSD M.2 است و این ماژول ها بسته به نوع کارت، از مسیرهای SATA III یا PCI Express بهره خواهند برد. کارت های توسعه M.2 PCIe می توانند از اینترفیس پر سرعت NVME استفاده نمایند.

هر محصول به یک هیت سینک و فن تهویه مجهز است؛ گرما در حین استفاده از 4 ماژول M.2 مسئله ای جدی تلقی می گردد. این محصولات به سنسورهای حرارت سنج مجهز هستند که دور فن خنک کننده بر اساس داده های آن تنظیم می گردد. کارت های QM2 از آرایش های RAID 5/RAID 6/RAID 10 پشتیبانی کرده و می توان سرعتی بسیار خیره کننده با پهنای باند بالا را در آنها پیکربندی کرد.

در برخی گونه های QM2 یک دانگل شبکه نیز ترکیب شده است که شامل یک کنترلر 10GBASE-T یا شبکه 10 گیگابیتی است. این دانگل با سیستم های انتقال تحت شبکه در سرعت های 5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE کاملا سازگار بوده و هدف اصلی آن عملکرد بالا در سامانه های NAS است. استفاده از کارت های QNAP QM2 موجب افزایش چشمگیر سرعت و کاهش مصرف انرژی، به نسبت استفاده از درایو های HDD می گردد.

qnap

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها