• 026-32620000
 • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

اقدامات امنیتی مدارس: راهکار هوشمند برای بهبود امنیت مدرسه

اقدامات امنیتی مدارس: راهکار هوشمند برای بهبود امنیت مدرسه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]در این مقاله راهکارهای هوشمند هایک ویژن برای بهبود امنیت مدرسه ها و نقش دوربین مداربسته برای حفظ امنیت محوطه و تجهیزات مدارس را ذکر میکنیم.

کودکان سرمایه های بسیار مهم و دلیل زندگی همه ما هستند. لذا حفظ امنیت آنها هنگامی که در مدرسه، آموزشگاه ها و یا دیگر مراکز آموزشی مشغول تحصیل هستند بیش از هر موضوع دیگری حائز اهمیت است. به دلیل آسیب پذیری قشر دانش آموز مدارس و مراکز آموزشی معمولا در معرض تهاجم افراد خاطی و مجرمین قرار دارند. هایک ویژن راهکاری هوشمند برای این منظور دارد.
این راهکارها با به کارگیری فناوری بسیار پیشرفته، دوربین های بسیار ممتاز و تجهیزات ضبط تصویر با بالاترین کیفیت، یک محیط آموزشی را کاملا امن می نماید. در راستای برقراری امنیت در مراکز آموزشی و پژوهشی، بسیاری از پرسنل این مراکز در سراسر جهان راهکار هایک ویژن را به عنوان کلیدی طلایی برای بهبود امنیت مدارس در نظر می گیرند.

اهداف هایک ویژن در راهکار بهبود امنیت مدرسه عبارت است از :

 • اطمینان از امنیت دانش آموزان و پرسنل
 • پیشگیری از بروز خشونت در مدارس و سرقت کالاهای ارزشمند
 • کمک به مقامات مدرسه در ریشه یابی حوادث و یافتن موارد مشکوک
 • افزایش کارایی مدیریت مدرسه

اهداف هایک ویژن در مدارس و محیط های آموزشی

ویژگی های راهکار هوشمند هایک ویژن برای امنیت در مدارس :

 1. اتاق مانیتورینگ : سیستم با درجه اطمینان بالا، امنیت داده ها، قابلیت ارتباطی بالا.
 2. مانیتورینگ از راه دور : سیستم کامل تحت شبکه به منظور کنترل سرویس مدرسه
 3. کنترل دسترسی به وسیله نقلیه : دوربین های اتوماتیک پلاک خوان با قابلیت اتصال به گیت ورودی، و همچنین تطابق با لیست سیاه و سفید برای کنترل ورود و خروج خودرو های مجاز.
 4. محوطه آزاد و فضای بازی : تخصیص دوربین های اسپیددام با کارکرد ممتاز که قادر به تصویربرداری تشخیص حرکت به صورت 24 ساعته در فضای بزرگ آزاد یک مرکز آموزشی هستند.
 5. محوطه پارکینگ : تخصیص دوربین های فوق کم نور با قابلیت ایجاد چهار تصویر
 6. فضای کتابخانه و اتاق کامپیوتر : دوربین های فوق کم نور برای اینکه همواره در حین و یا خارج از تایم کاری همه اشیاء و موارد دیده شود.
 7. لابی : دوربین فیش آی با وضوح بسیار بالا برای دید پانورامیک
 8. سالن (راهرو) : دوربین های نیم-پیکر با قابلیت ضد ضربه و همچنین دارای قابلیت چرخش برای نصب در فضای ددارای زاویه 90 درجه.
 9. ورودی ساختمان : دید واضح و شفافیت بالا قابل استفاده در نور شدید خورشید.

با انجام این موارد از سلامتی و امنیت کودکان خود در مدارس و محیط های آموزشی آسوده خاطر باشید.

نظارت بر اتوبوس مدرسه برای افزایش امنیت

امنیت در هنگام رفت و آمد به مدرسه مهمترین دغدغه دانش آموزان کم سن و سال است. بنابراین امنیت و ایمنی سرویس مدارس موضوعی مهم برای دست اندرکاران مدارس می باشد. هایک ویژن طیفی گسترده از محصولات مناسب برای نصب در وسایل نقلیه دارد که قادر به تشخیص و پیشگیری از فعالیت های غیرعادی بوده و در نتیجه اخذ تصمیم لازم در صورت بروز یکی از این موارد ممکن میباشد.

از طرف دیگر ورودی اصلی و محدوده لابی مدرسه از جمله پر رفت و آمد ترین فضاها بوده و لذا یشترین نیاز به قابلیت تشخیص چهره در آنها دیده میشود (به ویژه در شرایطی که تضاد شدید میان محدوده کم نور و نور مطلق وجود دارد). همچنین فضاهای آزاد و زمین بازی مدرسه از جمله فضاهایی هستند که کنترل و مانیتور آن بسیار سخت میباشد و لذا امکان بروز خشونت و برخورد های دانش آموزان در آن ها بالا است.

راهکارهای امنیتی هایک ویژن در مدارس

برای محوطه سالن ها و راهروی اصلی مدرسه دوربین های با سایز مناسب و قابلیت ضد ضربه در نظر گرفته میشود. و سر انجام برای ایجاد دید مناسب از فضای کتابخانه و اتاق کامپیوتر دوربین های پانورامیک متاسب می باشند.

دوربین monovu هایک ویژن

برای مشاهده محصولات هایک ویژن اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده کلاس های آموزشی تخصصی به سایت ساینا کالج مراجعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها