• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

دوربین های مداربسته سری DeepinView هایک ویژن

دوربین های مداربسته سری DeepinView هایک ویژن

 

هایک ویژن، از تولیدکنندگان برتر صنعت نظارت تصویری و سیستم‌های حفاظتی، دوربین های مدار بسته تحت شبکه سری DeepinViewخود را معرفی کرد. اولین سری دوربین های مداربسته “یادگیری عمیق” یا “Deep Learning” سال گذشته رونمایی شدند و تا به حال پیشرفت‌های بیشتری در راستای بهبود عملکرد این سری دوربین‌های مداربسته صورت گرفته است. این سری جدید دارای دقت بالاتر، رزولوشن تصویر بالاتر و وضوح بیشتر و امکانات جدید مدیریتی در کنار دیگر امکانات می‌باشد.

سری DeepinView شامل قابلیت‌هایی ازجمله تشخیص و ضبط چهره، آنالیز و تحلیل جریان و تشخیص و خواندن پلاک خودروها بصورت خودکار می‌باشد.

دوربین های مداربسته دارای قابلیت تشخیص چهره، علاوه بر تشخیص چهره، شامل امکاناتی ازجمله ردگیری و پیگیری اشخاص و درجه‌بندی تصویر صورت افراد نیز می‌باشند. این موضوع به این معناست که این دوربین‌ها قادرند تصویر بهتر با زاویه دید و کیفیت بهتری ارائه دهند. این قابلیت‌ها در تشخیص محیط توسط دوربین و در پروژه‌های شهری می‌توانند بسیار مفید واقع شوند.

آنالیز جریان یا “Flow analysis” به دوربین مداربسته اجازه می‌دهد الگوی حرکتی افراد در محیط را شناسایی کند، این قابلیت هنگام مدیریت صف‌ها کارایی زیادی دارد. برای مثال در یک فروشگاه وقتی تعداد افراد موجود در صف شکل گرفته در مقابل یک صندوق بیشتر از تعداد معینی شود، آلارمی می‌تواند به صدا درآمده تا مسئولین فروشگاه صندوق دیگری را نیز فعال کنند.
اطلاعات بدست آمده از Flow analysis، می‌تواند برای آنالیز محل‌های پررفت‌وآمد و محبوب در یک فروشگاه یا هر کسب‌وکار دیگر جهت آنالیز و طراحی یا چیدمان فضای داخلی بسیار مفید باشد.

دوربین های مداربسته پلاک خوان توسعه‌یافته سری DeepinView هایک ویژن می‌توانند در ابتدا تشخیص دهند شیء در مقابل لنز دوربین خودرو است یا آدم یا شیء دیگری، سپس بعد از شناسایی شیء به تشخیص و خواندن شماره پلاک خوردو بپردازند. این سطح از هوش به سیستم کمک می‌کند تا از مصرف منابع روی شیئی که خودرو نیست جلوگیری شده و پروسه تشخیص پلاک خودرو روی اشیائی غیر از خودرو اعمال نشود.
این سری دوربین های مدار بسته پلاک خوان Hikvision همچنین جهت رانندگی را نیز شناسایی کرده، هنگامی که پلاکی روی خودرو نصب نباشد هشدار می‌دهد و قادرند پلاک‌های کوچک (مانند پلاک موتورسیکلت‌ها) را نیز شناسایی کرده و بخوانند.

دیگر قابلیت‌ها:

  • فاصله کانونی بیشتر برای پوشش عریض‌تر
  • WDR 140dB در مدل‌های 2 مگاپیکسل
  • برد IR تا 30 الی 50 متر (برد 100 متر در دوربین مداربسته مدل DS-2CD7A26G0-IZ(H)S با لنز 32 میلی‌متری)
  • دارای تکنولوژی DarkFighter جهت تصویربرداری روشن، رنگی و واضح در تاریکی شب
  • استاندارد IK10

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها