• 026-32620000
 • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

تمهيدات ايمني پيشرفته‌تر، جامعه امن‌تر

تمهيدات ايمني پيشرفته‌تر، جامعه امن‌تر

امنيت، كارآيي و هوشمندي شهرها به كمك راه‌كارهاي تخصصي، نوآورانه و شفافي كه دوربين مداربسته هايك‌ ويژن در خصوص شهر ايمن عرضه مي‌كند، به سطح جديدي رسيده است.

بررسي اجمالي

ایجاد محیطي امن و آرام برای توسعه و شکوفایی شهرها ضروری است. با افزایش تراکم شهری، شهرها به فناوری‌های پیشرفته‌تری برای حفاظت از مردم و اموال شهري نیاز دارند. در سال‌های گذشته، مدیریت شهری در خصوص تامين امنيت شهر کاملاً به نیروهاي انسانی مثل پليس و نگهبانان امنیتی خصوصی متکی بود.

ظهور فناوری‌های ویدئویی مثل دوربين مدار بسته هايك ويژن باعث شد كه شهرها از روش بسیار کارآمدتری در نظارت شهري استفاده كنند. امروزه، با وجود یک سیستم نظارتی بسیار ابتدایی، فرآيند امدادرساني اولیه و بررسی جرم و جنايت بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شده است. البته این تنها قدم اول برای مدیریت شهری کارآمدتر و هوشمندانه است.

نمودار زیر سیر تحول کلی یک شهر ايمن را نشان می‌دهد. فراتر از اپليكيشن‌هاي هوشمند، در نهایت، بینش‌های به‌دست‌آمده از این فرآیند می‌تواند منجر به به ايجاد اپليكيشن‌هاي جديد و پيشرفت هميشگي شهرهاي ايمن شود.

فاز 1

نظارت اولیه شهري

دوربین مداربسته

سیستم‌های نظارتي دوربین مدار بسته را طوري بسازید که مناطق بحرانی شهر را پوشش دهند و داده‌های ویدئویی دريافتي از اين

مناطق را با هم يكي ‌کنند. به كمك اين سيستم‌ها وضعیت امنیتی زیربنایی در سطح شهر به تصوير كشيده مي‌شود.

فاز 2

شهر امن هایک ویژن

سیستم ویدئویی هوشمند

قابلیت‌ها و اپليكيشن‌هاي هوش مصنوعی را در راستاي امنیت عمومی پیاده‌سازی کنید. اينگونه داده‌هاي ويدئويي به داده‌هاي اينترنت اشيا بدل مي‌شوند و سيستم ويدئويي شهر ارتقا مي‌يابد. مشتریان احتمالاً در این مرحله از کارایی بالاتری در گشت‌زنی، اجرای قانون و زمان‌بندی منابع بهره خواهند برد.

فاز 3

ترکیب و به اشتراک‌گذاری داده‌ها

داده‌های اینترنت اشیاء تولید شده در سیستم ویدئویی هوشمند را با داده‌های شبکه‌های اطلاعاتی مطابق با نیازهای عملی کسب‌وکار ترکیب کنید، سپس خدمات و اپليكيشن‌هاي ارزش افزوده را ارائه دهید. مشتریان به سرعت از آگاهی موقعیتی دقیق بهره‌مند مي‌شوند.

با توجه به اقداماتی که در بالا ذکر شد، می‌توان فهميد كه توسعه شهر ایمن فرآیندي چند مرحله‌ای است. هر مرحله با امکانات و فرصت‌های جدیدی همراه است. تصوير زير طیف کاملی از سیستم‌های کنترلي هايك‌ويژن را نشان مي‌دهد.

فاز 1: پایه‌ريزي يك سیستم امنیتی شهری رو به رشد

سیستم کنترل زمینی

طراحي دوربین‌های امنیتی هایک ویژن پاسخگوي نيازهاي امنيت عمومي شهري است. سیستم کنترل زمینی زیربنای امنیت شهری است. دوربین‌هاي مدار بسته هايك ويژن در مناطق کلیدی و جاده‌های اصلی شهر نصب مي‌شوند و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تصمیم‌گیرندگان قرار می‌دهند.

سیستم کنترل هوايي

با استقرار دوربين مدار بسته PTZ با نرخ زوم بالا، سیستم‌های موقعیت‌یاب، دوربین‌های  PanoVu، هواپیماهای بدون سرنشین در نقاط مرتفع شهر، یک سیستم كنترل هوايي شکل می‌گیرد. ترکیب گره‌های پویا و ایستا و ترکیب استنباط كلي  و ثبت جزئیات، سیستم کنترل هوايي را به بخشی جدایی‌ناپذیر از امنیت شهری تبدیل می‌کند.

سیستم کنترل سيار

سيستم‌هاي نظارت ثابت معمولاً نقاط مهم شهری را پوشش می‌دهند، اما دامنه آن‌ها محدود است. سیستم کنترل سيار برای حل این مشکل طراحی شده است.

این سیستم متشکل از دوربین‌های body-worn  و PTZ است که امکان استقرار سریع در مواقع اضطراری و جاهایی که سيستم نظارت ثابت در دسترس یا امکان‌پذیر نیست، را فراهم مي‌كند.

سیستم کنترل هشدار

نصب یک سیستم کنترل هشدار، نياز به منابع انسانی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، اما بايد توجه داشت كه این سيستم بر اساس دقت زيادي ساخته شود.

فناوری تشخیص هوشمند هایک ویژن تضمین می‌کند که هشدارهایي كه به مرکز فرماندهی ارسال مي‌شوند معتبر و شایسته پاسخگویی هستند.

ضمناً، پياده‌سازي اين سيستم باعث افزايش امنيت شهروندان عادي مي‌شود، زیرا افسران پلیس می‌توانند با افرادی که در معرض خطر و تهدید هستند قبل از وقوع حادثه تماس تصویری برقرار کنند.

فاز 2: معرفی یک سیستم کنترلی جدید که سطح هوشمندي شهر ايمن را بالا می‌برد

سیستم کنترل هوشمند

با تکامل فناوری‌های هوش مصنوعی، امنیت شهري وارد عصري هوشمند و جدید می‌شود. هايك ويژن با قابلیت‌های گسترده‌اي كه در زمينه هوش مصنوعی و صنعت امنیتي ویدئومحور دارد، الگوریتم‌های یادگیری عمیق اختصاصی خود را در دستگاه‌های ادراک هوشمند در حوزه‌های لبه و دستگاه‌های محاسباتی قدرتمند در حوزه فضای ابری ادغام می‌کند. در نهایت، این امر منجر به توليد داده‌هایي با دقت بالا مي‌شود.

مرکز داده‌ها

سیستم‌های کنترلي پنجگانه گرد هم می‌آیند تا پوشش جامعی از یک شهر ایجاد کنند، اما این به تنهايي کافی نیست. بدون شك لازمه يك شهر ايمن ايجاد یک سیستم مرکزی است. اين سيستم همانند مغزی است که هزاران دستگاه را در شهر به هم متصل می‌کند.

به منظور ایجاد یک سیستم مرکزی بصری، بی‌درنگ و هوشمند، هایک ‌ویژن طیف وسیعی از تجهیزات مرکزی از راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ویدئویی، صفحه‌نمایش‌هاي بزرگ با وضوح بالا، انتقال به مركز محاسبات، داده‌های بزرگ و الگوريتم‌هاي هوش مصنوعي را به كار مي‌گيرد.

علاوه بر این، هایک ویژن یک سیستم کاربردی قدرتمند را برای تهيه و اشتراک‌گذاری قابلیت‌های کاربردی چند بعدی خود ارائه می‌دهد كه بر اساس پردازش داده‌ها و علم تجزیه و تحلیل كار مي‌كند.

فاز 3: به كمك شرکا و کاربران نهایی در سراسر جهان، زمینه جدیدی را ایجاد کنید

در فاز اول منابع ویدئویی زيادي در شهر قرار داده مي‌شوند، به اين ترتيب ارتقاء هوشمند در فاز دوم منجر به توليد داده‌های فراوان مي‌شود. این داده‌ها به داده‌های اینترنت اشیا شهر تبدیل می‌شوند و همراه با اطلاعات تجاری مشتریان، به درک عمیق‌تر و فعال کردن سیستم‌ها و خدمات امنیتی شهری محلی کمک می‌کنند.

هوش مصنوعي ابري هايك ويژن

سیستم در طول سه مرحله فوق بر اساس معماری AI Cloud توسعه مي‌يابد، که در آن از  Nodes Edge، Edge Domains  و Cloud Center برای انطباق با سناریوهای مختلف شهر ايمن، برآورده کردن الزامات در هر سطح و از سازمان‌هاي مختلف استفاده مي‌شود.

Cloud Center: اپليكيشن‌های جامع

ادغام داده‌های تجاری و كاربرد تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ چند بعدی

Edge Domain: اپليكيشن‌هاي Cross-Scene

اپليكيشن‌هاي هوشمند و جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و پردازش داده‌ها

Edge Node: اپليكيشن‌هاي Single-Scene

جمع‌آوری داده‌ها از حسگرهای چند بعدی و پردازش سمت كاربر

مزایای اصلی

 1. حفاظت سراسري
 • پوشش کامل بدون نقاط کور
 • حفاظت شبانه‌روزی
 1. راه‌كارهاي سرتاسري
 • پوشش‌دهي جمع‌آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل، پردازش
 1. هوش مصنوعی
 • ارتقا اپليكيشن‌هاي چند سناریویی با الگوریتم‌های یادگیری عمیق خود توسعه‌یافته
 • غنی‌سازی داده‌ها جهت پشتيباني از ساخت شهرهای هوشمند
 1. باز بودن
 • مبتني بر معماری ابری
 • به‌اشتراک‌گذاری قابلیت‌ها در زیرساخت‌ها، داده‌ها، پلتفرم‌ها و سرویس‌های کاربردی با شرکا

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها