• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

تفاوت دوربین دام و بولت و نحوه نصب دوربین بولت هایک ویژن

تفاوت دوربین دام و بولت و نحوه نصب دوربین بولت هایک ویژن

در این مقاله برآنیم که توضیح کوتاهی در مورد دوربین های Bullet و Dome و تفاوت دوربین دام و بولت  شرح داده و در ادامه میتوانید با نصب دوربین های بولت بیشتر آشنا شوید.

دوربین های Dome :

دوربین Dome  یکی از پر مصرف ترین مدل های دوربین مدار بسته می باشد شکل ظاهری دوربین Dome به شکل گنبد می باشد و به خاطر ظاهری که دارد برای نصب در محیط داخلی یا زیر سقف مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین های دام از لحاظ لنز به سه نوع تقسیم می شوند:

دوربین دام با لنز ثابت – دوربین دام با لنز متغیر ( وریفوکال) – دوربین اسپید دام

 

 دوربین های Bullet :

دوربین بولت ( Bullet camera ) نوعی از دوربین است که به خاطر شکل ظاهری که آن شبیه گلوله یا لوله می باشد به دوربین بولت معروف است. این نوع از دوربین ها معمولا ضد آب و ضد ضربه هستند از این رو برای پوشش فضای بیرونی مانند محوطه ی پیرامونی و یا محیط های صنعتی  و مواردی شبیه به این یک انتخاب مناسب هستند.

دوربین های بولت از لحاظ لنز به دو نوع تقسیم می شوند

  • دوربین  بولت با لنز ثابت
  • دوربین مدار بسته بولت با لنز متغیر ( وریفوکال)

 

 

تفاوت دوربین دام و بولت :

بارزترین تفاوت های این دو مدل دوربین در شکل ظاهری آن ها می بشد دوربین های دام ظاهری گرد و زیبا دارند و بیشتر در محیط های داخلی و زیر سقف نصب می شوند و می توانند بدون از بین بردن زیبایی محیط بخشی از جله و دکوراسیون محیط شوند.

دوربین های بولت به دیوار نصب میشوند و محدوده ی مورد نظر خود را نظاره میکنند.

 نصب دوربینهای bullet در فضای باز و نصب داخلی دوربین dome :

 دوربین های dome برای فضای بسته طراحی شده اند و دید کوتاهی دارند و مسافتهای کم را میبینند ضمن اینکه طراحی شیک و جمع و جوری برای آنها انجام شده است. یک دوربین زیبا که میتواند با هر دکوراسیونی به کار گرفته شود.

یکی از نقطه ضعفهای این دوربین ها این است که برای مطابقت با محیط ( زوم و فوکوس و …) باید اندکی از کار بیفتد. علاوه بر این ، این دوربین ها به دلیل طراحی ظریف، دارای لنز کوچکی هستند و دیدشان محدود به فاصله های کوتاه و نزدیک می باشد.

مشاهده نصب دوربین مدار بسته دام هایک ویژن

مشاهده نصب دوربین بولت هایک ویژن

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی یا دولتی، باید توسط تکنسین های متخصص انجام شود اما اگر به این تکنسین ها دسترسی نداشته باشیم؛ می توانیم از افرادی استفاده کنیم که در زمینه لوازم الکترونیکی متخصص هستند. در این صورت باید توجه کنید که کیفیت کار به اندازه حالت اول مطلوب نخواهد بود. برای مشاوره رایگان میتوانید با ما تماس بگیرید.

و یا میتوانید از طریق شرکت در کلاس های آموزشی دوربین های مدار بسته با چگونگی نصب صحیح آشنا شده و با اطمینان بیشتری اینکار را انجام دهید. برای اطلاع از کلاس های آموزشی اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها