• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

تفاوت دوربین تحت شبکه با آنالوگ

تفاوت دوربین تحت شبکه با آنالوگ

ابتدا توضیحاتی درباره دوربین های آنالوگ و دیجیتال می دهیم و سپس تفاوت دوربین تحت شبکه با آنالوگ را ذکر میکنیم.

دوربین آنالوگ چیست ؟

دوربین مدار بسته آنالوگ یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آن ها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود.

دوربین تحت شبکه یا IP چیست ؟

سیستم مداربسته تحت شبکه یا ip نوعی از سیستم مداربسته است که انتقال اطلاعات در آن بر مبنای پروتکل ها شبکه صورت می گیرد.

هر دوربین در این سیستم دارای یک سیستم عامل کوچک است که به آن امکان ورود مستقل به محیط شبکه را می دهد.

تفاوت دوربین تحت شبکه با آنالوگ ؟

تفاوت اصلی بین یک دوربین آنالوگ و تحت شبکه نحوه ی ارسال سیگنال های ویدیوئی می باشد ، دوربین های آنالوگ سیگنال ویدیوئی را به یک فرمت تبدیل می کنند که می توانند توسط یک تلویزیون یا مانیتور دریافت شوند درحالیکه یک دوربین تحت شبکه یا ip سیگنال های تصویر را توسط یک encoder به شبکه ارسال می کند ، دوربین های تحت شبکه دارای یک محیط کاربری تحت وب می باشند که می توان از طریق شبکه به آن دسترسی داشت.

تفاوت دیگر بین این دو دوربین مداربسته بستر ارتباطی آن ها می باشد که در دوربین مداربسته آنالوگ از نوع کابل های کواکسیال می باشد درحالیکه دوربین های تحت شبکه از کابل های شبکه و در برخی موارد از فیبر نوری استفاده می نماید . البته شایان ذکر است هر دو تکنولوژی آنالوگ و ip در نوع بی سیم هم تولید شده اند.

اگر نیازمند آپشن های پیشرفته هستید و تعداد دوربین های زیادی برای پروژه نیاز می باشد حتماً از دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP استفاده کنید در غیر این صورت بهتر است از دوربین های AHD که تحت بیشتر آنالوگ هستند استفاده کنید.

تفاوت مهم دیگر بین این دو دوربین در قیمت آن ها می باشد که طبیعتاً یک دوربین مداربسته آنالوگ ارزان تر از یک دوربین مداربسته تحت شبکه می باشد.

دوربین های مدابسته IP دارای امکانات نرم افزاری بیشتری با قابلیت توسعه بیشتر هستند که دوربین های مداربسته آنالوگ از آن بی بهره هستند.

و در پایان نتیجه گیری : دوربین های تحت شبکه یا آنالوگ وابسته به نیاز شما انتخاب می شوند . قابلیت های هوشمند، توسعه پذیری و کیفیت بهتر در دوربین های تحت شبکه بیشتر چشمگیر است ولی در صورتی که تعداد دوربین های کمتری مد نظرتان است و آپشن های هوشمند مورد نظرتان نیست دوربین های آنالوگ به لحاظ هزینه ی پایین تر توجیه بیشتر دارند.

برای مشاهده محصولات هایک ویژن اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده کلاس های آموزشی تخصصی دوربین های مدار بسته و … به سایت ساینا کالج مراجعه کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها