• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

تشخیص چهره و ماسک در کیونپ با QVR Face

تشخیص چهره و ماسک در کیونپ با QVR Face

ذخیره ساز کیونپ

پس از همه‌گیری بیماری کرونا و الزام ماسک در سراسر جهان، مشاهده شد که آمار برخی جرائم، نظیر دزدی و… افزایش پیدا کرد. طبق بررسی‌ها یکی از دلایل این امر، وجود ماسک روی صورت سارق است. او اطمینان دارد که هیچ دوربینی قادر به شناسایی و ردیابی او نیست. از طرفی عدم الزام عده‌ای برای ماسک زدن باعث انتقال بیماری می‌شود. ازاین‌رو، شرکت کیونپ با تولید نرم‌افزار QVR FACE قدم تازه‌ای در راه تشخیص چهره و تشخیص ماسک برداشت.

QVR FACE راهی برای تشخیص ماسک و چهره

QVR FACE راه‌حلی برای تشخیص سریع و البته دقیق چهره افراد با استفاده از هوش مصنوعی است. این برنامه می‌تواند چهره افراد با ماسک را در فیلم تشخیص دهد. QVR FACE فیلم‌های پخش زندۀ دوربین‌های مداربسته را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و چهره افراد را تشخیص می‌دهد. با این فناوری می‌توان چهره افراد و چهره‌های هدف را به‌راحتی تشخیص داد. این فناوری جدید شرکت کیونپ، می‌تواند برای استفاده از تشخیص چهره برای درهای هوشمند، سیستم شناسایی اعضا و مدیریت، مدیریت حضوروغیاب و … استفاده شود.

QVR Face با فناوری FACE ME ادغام شده است که می‌تواند حتی در صورت پنهان بودن چهره زیر ماسک آن را تشخیص دهد. فناوری FACE ME، نرم‌افزاری است برای نظارت هوشمند که روی رایانه‌ها و VMS (video management systems) نصب می‌شود. با کمک این برنامه، چهره افراد در جمعیت‌های شلوغ شناسایی می‌شود. به کمک FACE ME افرادی که در فهرست بلوکه‌شده قرار دارند، قابل‌تشخیص هستند. این فناوری قابلیت تشخیص ماسک را هم دارد. در مناطقی که اهمیت ماسک زدن بسیار زیاد است، این دستگاه می‌تواند کسانی را که ماسک نزده‌اند یا حتی ماسک را صحیح استفاده نکرده‌اند تشخیص دهد.

نمایندگی کیونپ

تشخیص ماسک

عملکرد QVR FACE

توجه کنید که برای استفاده از این برنامه شما به دستگاه ذخیره‌ساز کیونپ (QNAP-NAS) احتیاج دارید. بدین ترتیب که QVR FACE را روی کیونپ-NAS نصب می‌کنید. با ذخیره فیلم‌های دوربین‌های مداربسته، تشخیص چهره در NAS صورت می‌گیرد. این کار هم آسان‌ و هم مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

با ذخیره فیلم دوربین‌های مداربسته در ذخیره‌ساز کیونپ، می‌توان افراد (افراد خاص، افراد ناشناس، افراد لیست سیاه و ممنوعه) را تشخیص داد. اگر شخصی غیر از افراد تعیین شده بخواهد به جایی وارد شود، این برنامه اعلان هشدار صادر می‌کند.

به‌منظور تأمین امنیت هر چه بیشتر و حریم خصوصی اطلاعات، فقط اعضای سرپرست اجازه دسترسی و استفاده از QVR FACE را دارند.

این برنامه از QVR PRO استفاده می‌کند.QVR PRO، دوربین نظارتی کیونپ است که 8 کانال دارد و بدون نیاز به نرم‌افزار خاصی، شرایط نظارت بر محیط را برای کیونپ- NAS فراهم می‌کند.

کیونپ

فناوری QVR FACE با استفاده از QVR PRO

کاربردهای QVR FACE

در ادامه چند نمونه از کاربردهای مهم این فناوری را بیان می‌کنیم:

مدیریت حضوروغیاب

از QVR FACE می‌توان برای حضوروغیاب در سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده کرد. هم‌چنین می‌توان با تنظیم گروه‌های خاص (VIP)، سیستم به‌صورت خودکار، اعلان ارسال کند. به‌عنوان نمونه می‌توان از این قابلیت برای اعلان هشدار هنگام ورود مدیران سطح بالا استفاده کرد.

مدیریت ورود مشتریان VIP در فروشگاه‌ها

در فروشگاه‌ها می‌توان از این سیستم برای تشخیص چهرۀ مشتریان VIP به‌منظور استقبال از آن‌ها استفاده کرد. بعلاوه با تشخیص سن و جنسیت افراد می‌توان برنامه‌های تبلیغاتی مناسب آن‌ها را در نظر گرفت. یک فروشگاه با استفاده از این برنامه می‌تواند، استراتژی‌های فروش خود را ارتقا دهد.

مدیریت مجوز تردد از در

استفاده از این برنامه می‌تواند جایگزین خوبی برای درهای مختلفی باشد که با کارت شناسایی یا حتی کلید کار می‌کنند. با تنظیم لیست سفید و سیاه برای عبور از این در می‌توان امنیت مکان موردنظر را تأمین کرد.

ادغام آسان API

API مخفف واژگان Application Programming Interface (رابط برنامه‌نویسی) است. با QVR FACE API (رابط برنامه‌نویسی تشخیص چهره کیونپ) می‌توان طیف وسیعی از برنامه‌ها، نظیر مدیریت حضوروغیاب، مدیریت سیستم‌ درها، استقبال از مشتریان VIP در فروشگاه‌ها و مکان‌ها را به‌راحتی ادغام کرد.

خرید QVR FACE

بسته به نوع و مکان مورداستفاده و البته بودجه‌، می‌توانید QVR FACE مناسب خود را انتخاب کنید. تعداد پروفایلی که این برنامه می‌تواند پشتیبانی کند، حداکثر 10 تصویر از یک شخص است.

هم‌اکنون با نصب QVR FACE، یک‌ راه‌حل ساده و امن برای تشخیص چهره را تجربه کنید. با پرداخت ماهیانه، می‌توان برخی قابلیت‌های این سیستم را ارتقا داد. از طرفی وجود چنین امکانی که قابلیت تشخیص چهره با ماسک و تشخیص ماسک را دارد، بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

نمایندگی محصولات کیونپ در ایران

شرکت شبکه گستر ساینا، به‌عنوان نمایندۀ محصولات کیونپ در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت، محصولات مختلف این کمپانی بزرگ تایوانی را با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش همیشگی به مشتریان محترم عرضه می‌کند. اگر برای سازمان، فروشگاه یا شرکت خود نیاز به QVR FACE دارید، هم‌اکنون برای دریافت مشاوره و دریافت پاسخ سؤالات خود با کارشناسان ساینا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها