• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

باج‌افزار WannaCry به شرکت هوندا هم سرایت کرد

باج‌افزار WannaCry به شرکت هوندا هم سرایت کرد

در چند ماه گذشته باج‌افزار WannaCry هزاران کامپیوتر را در سرتاسر دنیا آلوده کرد و حتی به بیمارستان‌های کشور انگلیس و برخی از تاسیسات زیر بنایی کشورهای اروپایی آسیب رساند. این باج‌افزار که روی کامپیوترهای ویندوزی کار می‌کند، دسترسی کاربران را محدود می‌کرد و از آن‌ها ۳۰۰۰ دلار درخواست می‌کرد. برای اینکه به این باج‌افزار آلوده نشوید باید سیستم‌های ویندوزی خودتان را حتما به‌روزرسانی کنید. مخصوصا اگر از ویندوز ۷ و ویندوز XP استفاده می‌کنید.

امروز در خبرها به این موضوع اشاره شد که باج‌افزار WannaCry به شرکت خودروسازی هوندا موتورز هم رسیده است و کامپیوترهای این شرکت را آلوده کرده است. در گزارش‌ّها گفته شده که این باج‌افزار به کارخانه‌های ژاپن این شرکت رسیده و باعث شده که آن‌ها نتوانند به کار خودشان ادامه دهند.

البته از آنجایی که این باج‌افزار وارد شبکه هوندا شده، سریعا به شعبه‌های آمریکای شمالی، اروپا و چین این شرکت هم رسیده است. گفته شده که کار تولید در بسیاری از بخش‌های هوندا در حال انجام است و  حتی برخی از کارخانه‌ها هم از این باج‌افزار پاکسازی شده‌اند. باج‌آفزار WannaCry به شرکت رنو هم سرایط کرده بود و خط تولید آن‌ّها را هم از کار انداخته بود.

منبع: reuters

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها