• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

استفاده از دوربین امنیتی بی سیم و دارای کارت حافظه

استفاده از دوربین امنیتی بی سیم و دارای کارت حافظه

برخی از افراد دوست ندارند که اطلاعات خود را در فضای ابری ذخیره کنند و ترجیح می‌دهند آن را بر روی کارت‌های حافظه فیزیکی ذخیره کنند. این نوع از دوربین امنیتی برای این دسته از افراد طراحی و ساخته شده است. برخی از دوربین‌های بی سیم، امکان ذخیره سازی اطلاعات بر روی فضای ابری را نمی‌دهد، بنابراین تمام فیلم‌های ضبط شده بر روی کارت microSD ذخیره می‌شوند. نیازی به صرف هزینه‌های دیگر وجود ندارد و با وارد کردن کارت SD درون لپ تاپ یا کامپیوتر می‌توانید همه فیلم‌ها و عکس‌های ذخیره شده را مشاهده کنید. به لطف وضوح تصویری بالای دوربین‌های ارائه شده در نمایندگی دوربین مداربسته هایک ویژن می‌توانید جزئیات تصویر را با استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه خود مشاهده کنید.

این دوربین همچنین دارای ردیاب داخلی صدا و حرکت است، بنابراین می‌توانید اپلیکیشن آن را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید تا در زمان تشخیص حرکت توسط سنسورها ضبط شروع شود و اعلان‌هایی را برای شما ارسال کند. با قابلیت دید در شب با مادون قرمز، دوربین می‌تواند تا فاصله 5 متر را در تاریکی مطلق برای شما نمایش دهد. اگرچه این نوع دوربین کاربر پسند برای برخی از مصارف خانگی گزینه مناسبی است، اما توانایی برنامه ریزی محدودی دارد.

انواع دوربین امنیتی بی سیم، با قابلیت تشخیص چهره

این نوع دوربین امنیتی مستقل یک ویژگی کلیدی را ارائه می‌دهد که در بسیاری از دوربین‌ها وجود ندارد، تشخیص چهره. این نوع از دوربین‌ها می‌توانند به سرعت یاد بگیرند و چهره و نام همه افراد خانواده شما را تشخیص دهند و سپس این دوربین پروفایل‌هایی را برای کاربران ایجاد می‌کند تا بتواند بر عملکردها و رفت و آمد آنها نظارت داشته باشد. این فناوری به شما اطمینان می‌دهد که نوجوان شما با خیال راحت از مدرسه به خانه آمده است. فیلمبرداری دوربین 1080p نیز واضح و درخشان است و محدوده دید 130 درجه‌ای ارائه می‌دهد تا بتوانید در یک شات فضای بیشتری از خانه خود را ببینید. قابلیت دید در شب به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در نور کم، منظره واضحی را مشاهده می‌کنید.

در حالی که می‌خواهید اکثر دوربین‌های امنیتی را روی یک قفسه بلند یا در گوشه‌ای از اتاق مخفی کنید، می‌توانید این مورد را با افتخار به نمایش بگذارید، به این دلیل که دارای روکش جذاب آلومینیومی و بدنه استوانه‌ای است که باعث می‌شود کمتر شبیه به یک دوربین ساده باشد و شباهت بیشتری به یک دستگاه اکو داشته باشد. فیلم‌های ضبط شده به صورت محلی بر روی کارت حافظه میکرو SD ذخیره می‌شوند، بنابراین محرمانه بودن آنها قابل تضمین است. بعلاوه، شما می‌توانید از گزینه استفاده از سرور FTP یا حساب Dropbox خود به عنوان محل ذخیره سازی اضافی استفاده کنید. آن را می‌توانید بر روی قفسه، میز و یا گوشه اتاق خود نصب کنید. هیچ سیمی بر روی دوربین وجود ندارد، بنابراین می‌توانید آن را در هر گوشه اتاق قرار دهید.

دوربین‌های امنیتی بی سیم چگونه کار می‌کنند؟

دوربین‌های امنیتی بی سیم به Wi-Fi متصل می‌شوند و آنها به جای کابل، داده‌ها را از طریق شبکه Wi-Fi خانگی ارسال می‌کنند.

از آنجا که بسیاری از دوربین‌ها دارای Wi-Fi هستند، برخی از افراد تصور می‌کنند دوربین‌های امنیتی بی سیم نیز دستگاه‌هایی بدون سیم هستند. این نوع دوربین‌ها باید به یک آداپتور برای تامین جریان برق متصل شوند. البته انواعی از آنها وجود دارند که دارای باتری داخلی برای مواقع قطعی برق هستند.

آیا دوربین‌های امنیتی بی سیم به خوبی کار می‌کنند؟

به طور کلی، بله. دوربین‌های امنیتی بی سیم زیادی در بازار وجود دارند و البته همه آنها به طور یکسان طراحی نشده‌اند، اما نباید عملکرد ضعیفی را از یک دوربین امنیتی فقط به دلیل بی سیم بودن آن انتظار داشته باشید.

آیا دوربین‌های امنیتی بی سیم ایمن هستند؟

در کل، بله. اما این تا حد زیادی به کاربر بستگی دارد. به شرط تامین امنیت شبکه بی سیم و استفاده از رمز عبور قوی و اتخاذ تدابیری برای محافظت از امنیت خود (مانند تایید هویت دو مرحله‌ای و نصب صحیح دوربین‌ها در فضای باز)، دوربین شما باید نسبتا ایمن باشد.

دوربین‌های امنیتی بی سیم تا چه فاصله‌ای می‌توانند کار کنند؟

این مورد به دوربین و شبکه شما بستگی دارد. با این وجود، می‌توانید از راه دور دوربین خود را با استفاده از اپلیکیشن دوربین تقریبا از هر مکانی، تا زمانی که تلفن شما به شبکه اینترنت متصل باشد، از راه دور کنترل کنید.

آیا دوربین‌های امنیتی بی سیم سرعت اینترنت شما را کاهش می‌دهند؟

 نه به میزان قابل توجهی. دوربین Wi-Fi شما نباید سرعت اینترنت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد به این شرط که به یک شبکه قدرتمند برای پشتیبانی از دستگاه‌های خود متصل شوید.

آیا می‌توانید دوربین‌های امنیتی بی سیم خود را سیم دار کنید؟

بله، بسته به مدل دوربینی که در اختیار دارید، ممکن است بتوانید آن را با کابل اترنت سیم دار کنید یا دوربین خود را مستقیما به شبکه LAN متصل کنید.

انتخاب دوربینهای امنیتی بی سیم

دوربین‌های خانگی هوشمند بهترین عملکرد ممکن را ارائه می‌دهند بدون این که کوچک‌ترین نگرانی برای شما ایجاد کنند و از طریق برنامه‌های ساده می‌توانید به راحتی در مواقع نیاز با آنها تعامل داشته باشید، کار با آنها باعث سردرد شما نمی‌شود. کیفیت تصویر نیز خوب است.

ما در تعیین بهترین دوربین‌ها، به دنبال ویژگی‌های زیر هستیم که ترکیبی از ویژگی‌های دید در شب، اعلام هشدار، صدای دو طرفه را ارائه دهند. 

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها