• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

7 راهکار برای حفاظت از دوربین های مداربسته در برابر هک شدن

7 راهکار برای حفاظت از دوربین های مداربسته در برابر هک شدن

دوربین های مداربسته از ابتدای امر جهت حفاظت و کنترل امنیت ما و دارایی های ما بوده است، همانقدر که این تکنولوژی کاربردی و حیاتی است به همان مقدار در معرض خطر توسط افراد متخلف جهت تهدید و دسترسی به ما و اموالمان می باشد.لذا برای پیشگیری از این اتفاق لازم است تا تنها با رعایت چند نکته ساده این امکان را از بین ببریم.دوربین های مداربسته در برابر هک

راهکار های مناسب جهت پیشگیری از هک شدن:

1-استفاده از گذرواژه امن:

پسورد های ساده و لو رفته ساده ترین راه برای هکر ها می باشد،استفاده نکردن از پسوردهای یکسان در پلتفرم های مختلف و تغییر مکرر پسورد توصیه می شود. همچنین به خاطر بسپارید که تمامی پسوردهای پیش فرض کالاهای جدید را تغییر دهید. پسوردهای پیش فرض به سادگی قابل حدس هستند و دوربین را در معرض هک شدن قرار می دهند. پسورد جدید باید طولانی و به سختی قابل حدس باشد.

2-استفاده از احراز هویت دو مرحله ای:

در برخی موارد برای هکرها امکان گذشتن از مرحله اول به راحتی صورت میگیرد،برای جلوگیری از این امر استفاده از احراز هویت دو مرحله ای مانند ارسال پیامک و یا ایمیل برای دریافت کد باعث میشود تا گذشتن از این مرحله برای هکر ها غیرممکن شود.

3-نصب نرم افزارهای فایروال و آنتی ویروس:

اگر برای مشاهده و مدیریت دوربین های امنیتی از کامپیوتر یا دستگاه الکترونیکی دیگر استفاده می کنید، باید نرم افزار فایروال و آنتی ویروس نصب کنید. نصب این نرم افزارها از شما در مقابل هر ویروس و بدافزاری که به هکر اجازه می دهد اطلاعات و پسوردتان را پیدا و دوربین های مداربسته شما را هک کند، محافظت می نماید.

4-ارتقا امنیت شبکه وایرلس:

راهکار کاربردی بعدی که می توان از آن در برابر هک شدن سیستم های نظارتی استفاده کرد،امن ساختن شبکه ای است که دوربین به آن متصل است. می توانید از WPA2 استفاده کنید، یا یک پسورد قوی برای روترتان انتخاب کنید، اشتراک درون شبکه را غیر فعال سازید و غیره.

5-استفاده از یک VPN برای نظارت تصویری از راه دور:

ما در بیشتر مواقع، دوربین مداربسته را برای نظارت تصویری از راه دور نصب می کنیم. با اینحال، استفاده از نظارت تصویری ریموت همیشه امن و مطمئن نیست. هر بار که از نظارت تصویری ریموت استفاده می کنید، یک مسیر بین دستگاه و شبکه اینترنت باز می کنید و این کار باعث می شود دوربین مداربسته شما در معرض هک قرار بگیرد. استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک گزینه بسیار امن است، زیرا می تواند دستگاه شما را با یک اتصال کدگذاری شده به شبکه داخلی متصل کند. در اینجا باز هم یک مسیر وجود دارد که با دسترسی ریموت شما ایجاد می شود، ولی VPN اتصال را بسیار امن تر می سازد.

6-آپدیت مداوم دوربین:

پس از خرید دوربین مداربسته، همواره باید در جستجوی آپدیت از سوی سازنده باشید. اغلب، آنها آپدیت ها و پچ های امنیتی را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند از هک دوربین مداربسته پیشگیری کند.

7-خریداری دوربین های به روز از برند های مطرح:

بعضی اوقات، مردم دوربین مداربسته کارکرده خریداری می کنند، زیرا قیمت آن ارزان تر از دوربین نو است. با این حال، هیچوقت نباید امنیت تان را قربانی یک تخفیف یا کاهش هزینه کنید. ممکن است بر روی دوربین های کارکرده نرم افزار هک نصب شده باشد، حتی بدون اطلاع صاحب قبلی آن. بعلاوه، باید حتماً دوربین را از سازندگان شناخته شده و معتبر خریداری کنید. همیشه باید دوربین مداربسته تان را از شرکت های معتبر خریداری کنید، زیرا هم محصولاتشان امنیت بیشتری دارند و هم می توانند در صورت هک شدن دوربین راهنمایی و حفاظت بیشتری ارائه دهند.

استفاده از دوربین های مداربسته مزایای زیادی دارد چون حفاظت بیشتری ارائه می دهند، ولی اجازه ندهید شما را به یک قربانی هک تبدیل کنند. برای دست یافتن به بالاترین میزان امنیت از طریق دوربین ها، باید همیشه جوانب احتیاط را رعایت کنید و فقط به شرکت های معتبر اطمینان کنید. دوربین های مداربسته در برابر هک

برای اطلاع از سبد کالای محصولات شبکه گستر ساینا در حوزه سیستم های نظارت تصویری اینجا را کلیک کنید یا با کارشناسان واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها