• 026-32620000
 • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

هر آنچه باید در مورد خرید دوربین مدار بسته بدانید- راهنمای خرید

هر آنچه باید در مورد خرید دوربین مدار بسته بدانید- راهنمای خرید

اگر تاکنون تصمیم به خرید دوربین مداربسته برای منزل خود گرفته باشید با یک گشت کوچک در بازار این محصول و دیدن قیمتها و مشخصات بسیار گوناگون محصولات قطعا سردرگم شده و نهایتا با یک خستگی مضاعف این موضوع را موکول به یک وقت دیگری نموده اید. ما در این مقاله به مهمترین نکات خرید دوربین مدار بسته اشاره میکنیم.

ما این مشکل را برای شما حل نموده ایم. با ارائه نکات خرید دوربین مدار بسته و خرید بهترین گزینه دوربین های نظارت تصویری، این موضوع برای شما قدری آسانتر خواهد بود.

 1. دوربین ارزان همواره گران است!

در نظر داشته باشید که بهتر است هزینه خود را برای یک دوربین دارای کیفیت هرچند با قیمت قابل توجه بگذارید تا اینکه سرمایه خود را برای یک دوربین دارای قیمت کم و کیفیت بسیار پایین هدر دهید. گفتنیست یک کمپانی معتبر فروشنده سیستم های نظارت تصویری میتواند دوربین های بسیار مرغوب با برندهای مطرح به شما ارائه دهد. این یکی از مهمترین نکات خرید دوربین مدار بسته است.

 1. ضمانت کالا را حتما چک کنید.

یک فروشنده که دوربین فاقد برند (نونیم) را به شما ارئه میدهد بیشترین مدت گارانتی که میتواند به شما بدهد شش ماه است. که قطعا در این مورد به مشکل برخورد خواهید نمود. و همواره نگران خواهید بود که اگر دوربن مربوطه پس از آن تاریخ دچار اشکال شود چه باید بکنید. به خاطر داشته باشید یک کمپانی معتبر تجهیزات نظارت تصویری به طور متوسط سه سال گارانتی به شما ارائه خواهد داد. این گارانتی به همراه خدمات نصب خودآموخته و یا نصب شرکتی میباشد.

 1. مشخصات فنی دوربین را در نظر بگیرید.

هنگام انتخاب یک دوربین مداربسته مشخصاتی همچون اندازه لنز، درجه زاویه دید، و ظرفیت حافظه ذخیره اطلاعات آن را در نظر بگیرید. اندازه لنز بر حسب میلیمتر بیانگر آن است که تا چه فاصله ای بر حسب متر اشیاء توسط دوربین موردنظر قابل دید خواهند بود.(فاصله کانونی). درجه زاویه دید بیانگر میدان دید بوده و همچنین با فاصله کانونی رابطه عکس دارد. به عنوان مثال زاویه دید 60 درجه  با فاصله کانونی 4 میلیمتر یک پیکره انسانی را در فاصله ای تا حد 4 متر تشخیص خواهد داد. ام این دوربین میدان دید لازم برای دیدن شیء پیرامون (سمت چپ و یا راست) را نخواهد داشت. پس با افزایش اندازه لنز، عمق دید (بیشترین فاصله ای که درآن اشیاء قابل دید توسط دوربین هستند) افزایش یافته و در عوض میدان دید پیرامون دوربینکمتر خواهد شد.

*ما در ساینا کالج با برگزاری کلاس های آموزشی دوربین های مدار بسته به شما در انتخاب بهترین سیستم کمک خواهیم کرد.

 1. نوع دوربین را کاملا برای خود مشخص نمایید.

دوربینها از لحاظ نوع تکنولوژی به سه دست هتقسیم میشوند. دوربینهای آنالوگ (فناوری قدیمی و مبتدی)، دوربینهای پیشرفته (HD) و دوربینهای تحت وب (IP). خوشبختانه قیمت دوربینها از هر سه نوع کاملا تعدیل شده و امکان خرید را برای همه نوع طیف از جمله خانگی و بیزنس های کوچک تر و یا متوسط فراهم میسازد.

 1. کدام نوع برای شما مناسبتر است.

اینکه کدامیک از این سه نوع دوربی را نیاز دارید بستگی به کیفیت تصویری که میخواهید دریافت کنید داشته و همچنین وابسته به نیازهای امنیتی شما در حال حاضر و پس از این دارد. یک دوربین آنالوگ تصویری با رزولوشن پایین ایجاد نموده که تنها برای تشخیص افراد، و کنترل کلی محیط پیرامون مناسب میباشد. دوربین HD قدر به تشخیص اعداد و نویسه ها بوده و دارای قابلیت ضبط مورد تایید ارجاعات حقوقی میباشد. حال دوربینهای دیجیتال تصویری با کیفیت دو چندان ایجاد نموده که درآن امکان زوم به صورت دیجیتال وجود داشته و در نتیجه جزییاتی همچون شماره پلاک خودرو قابل تشخیص خواهد بود. این دوربینها بسیار مناسب برای تجسس امنیتی پلیس میباشند.

 1. تصمیم بگیرید که دوربین چه تصویری را باید ایجاد نماید.

آیا میخواهید دوربین شما تنها از یک خودرو که در جاده مقابل دروازه خروجی محل دید گذر میکند تصویر گرفته و یا اینکه فردی را که درحال فشردن زنگ در ورودی است ببیند؟ بسیاری از ما کیفیت دید دوربین را با کیفیت دید چشمان خودمان مقایسه میکنیم. این مقایسه اشتباه بوده و باید بدانیم که هیچ دوربینی حتی با بهترین کیفیت نمیتواند وسعت دید و عمق دید چشم انسان را شبیه سازی نماید.

مقاله پیشنهادی : مزایای استفاده از دوربین مدار بسته در ساختمان

 1. مکان نصب دوربین را مشخص نمایید.

تشخیص مکان نصب دوربین مورد نظر شما تا حد زیادی بستگی به مشخصات مکانی خانه یا شرکت شما و همچنین نیازهای امنیتی شما دارد. معمولا دوربینها در نزدیکی در ورودی نصب میشوند تا جزییات رفت و آمد و افراد را ضبط نمایند.

 1. به نور زمینه دید دقت نمایید.

دوربین مداربسته معمولا در طول روز تصویر را با حفظ رنگ اشیاء ضبط مینماید اما در شب چنانچه نور پس زمینه کافی نباشد تصویر این دوربین به صورت سیاه و سفید خواهد بود. با ایجاد نور کمکی پس زمینه (مثلا با تعبیه نمودن چند LED) دوربین قادر خواهد بود جزییاتی مفید همچون پوشش مهاجمان و یا رنگ خودروی مشکوک را تشخیص دهد.

 1. کلیه هزینه های نصب را در نظر داشته باشید.

انتخاب دوربین تنها بخشی از روند خرید بوده و بخش اعظم آن مربوط به خدمات نصب و هزینه های جانبی میباشد. هزینه هایی همچون هزینه تجهیزات (کابل ها، کانکتورها، تجهیزات برق) و هزینه پرسنل نصب باید حتما از شرکت فروشنده سیستم نظارت تصویری پرسیده و مشخص شوند.

 1. با یک متخصص امنیت مشورت نمایید.

پیش از آنکه اقدام به خرید دوربین مداربسته برای منزل یا شرکت خود نمایید حتما با یک متخصص امنیت در این باره مشورت نمایید. یک متخصص میتواند از نزدیک محل نصب را بررسی نموده و به شما نشان دهد که دقیقا کدام بخش از محل و به چه صورتی مانیتور خواهد شد. در اینصورت اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد و در نتیجه نوع و کیفیت دوربین موردنیازتان و همچنین محدوده قیمت آن را تا حدود خوبی میتوانید مشخص نمایید.

 

 • برای مشاهده دوربین های مدار بسته هایک ویژن اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده دوربین های مدار بسته ویوتک اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده کلاس های آموزشی تخصصی دوربین های مدار بسته و … به سایت ساینا کالج مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها