• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

نکاتی درباره انتخاب مناسب دوربین مدار بسته

نکاتی درباره انتخاب مناسب دوربین مدار بسته

هر محیطی الزامات مخصوص به خود را دارد و باید با توجه به آنها،دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب کنید.انواع مختلف دوربین در دسترس هستند،باید نوعی را انتخاب کنید که بتواند بیشترین امنیت را برای محیط تحت نظارت تامین کند.البته نصب دوربین مدار بسته نیز باید به خوبی انجام شود تا بهترین نتیجه به دست آید.

فیلم آموزش نصب دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته

 

(برای مشاهد فیلم روی عکس روبرو کلیک کنید)

 

 

 

کدام دوربین مدار بسته امنیتی برای شما مناسب است؟

اهمیت یک سیستم دوربین مدار بسته امنیتی، چه در خانه و چه در محل کسب‌وکار، بیش از پیش غیرقابل انکار شده است. اگر هم اکنون در حال خرید یک سیستم امنیتی برای منزل یا برای کسب‌وکار خود هستید، احتمالا خیلی سریع متوجه شده‌اید که طیف گسترده‌ای از دوربین‌های مدار بسته امنیتی در بازار وجود دارند. اما، چگونه می‌توان از بین انواع مختلف دوربین، نوع صحیح را برای محیط تهیه کرد؟ قبل از انتخاب پکیج دوربین امنیتی مدار بسته، توصیه می‌کنیم موارد زیر را در نظر داشته باشید.

در زمان تهیه دوربین امنیتی مدار بسته به چه مواردی باید توجه داشت

در ابتدا باید در مورد هزینه‌ای که تصمیم دارید برای تامین امنیت محیط خرج کنید، تصمیم بگیرید. این مورد به شما کمک می‌کند تا دوربین مدار بسته مورد نیاز خود را از میان تعداد کمتری انتخاب کنید. نیازهای محیط را هم باید در نظر داشته باشید. هر محیط الزامات مخصوص به خود را دارد و در صورت انتخاب اشتباه، هزینه‌های شما کاربرد چندانی نخواهد داشت.

جاهایی که باید نظارت شوند را مشخص کنید. اگر محیط تحت نظارت در فضای باز قرار داشته باشد، باید دوربینی را تهیه کنید که مناسب محیط بیرون بوده و در برابر عوامل جوی مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین باید تعیین کنید که محیط تحت کنترل به چند دوربین مدار بسته نیاز دارد. این امر به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به محیط تحت نظارت داشته باشید.

انتخاب بعدی که باید قبل از تهیه دوربین در نظر داشته باشید، ارتباط دوربین‌ها و دستگاه مرکزی است. باید انتخاب کنید که برای ارتباط می‌توان از تجهیزات بی‌سیم استفاده کرد و یا محیط قابلیت سیم‌کشی را دارد و شما می‌توانید دوربین‌ها را با استفاده از سیم به یکدیگر متصل کنید.

در صورتی که محیط تحت کنترل شما باید دارای دوربین‌های فضای باز باشد، باید بدانید که از چه نوع دوربین استفاده شود. در برخی از محیط‌ها دوربین باید در جهت‌های مختلف گردش داشته باشد تا بتواند تمامی محیط را تحت پوشش قرار دهد. برخی از محیط‌ها نیاز دارند تا دوربین‌های مورد استفاده، قابلیت بزرگنمایی داشته باشند. اگر محیط تحت کنترل دوربین مدار بسته فضای بزرگی باشد، استفاده از دوربین‌های معمولی نمی‎تواند به شما در تامین امنیت محیط کمک کند و باید نوعی را خریداری کنید که بتوانید با استفاده از آن تمامی نقاط مهم در محیط را تحت پوشش داشته باشید.

در بسیاری از محیط‌ها، نظارت باید به صورت شبانه روزی باشد. دوربینی که بتواند در تاریکی فیلم‌برداری کند، در محیط‌هایی که امکان روشن کردن محیط نیست، قابلیت تامین امنیت محیط را خواهد داشت. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانید در تاریکی مطلق تصاویر واضحی تهیه کنید. برخی از این دوربین‌ها نسبت به حرکت حساس هستند و در صورتی که حرکتی را در محیط تشخیص دهند، قابلیت اعلان خطر را دارند و می‌توانید با استفاده از آنها از هر حرکتی در محیط در زمان‌هایی که افراد اجازه تردد را ندارند، استفاده کنید.

مقایسه تفاوت بین آنها و مزایایی که هر کدام ارائه می‌دهند، در هنگام انتخاب سیستم دوربین مدار بسته امنیتی برای شما مفید خواهد بود. در انتخاب خود، تجهیزات نظارتی مناسب و ویژگی‌های دوربین امنیتی که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد را باید در نظر بگیرید. تجهیزاتی که شما انتخاب می‌کنید باید قابل اعتماد، با کیفیت و دارای کاربردی آسان باشند. نیازی به گفتن نیست، شما می‌توانید در مورد دوربین‌های امنیتی و ویژگی‌های آنها گزینه‌های زیادی داشته باشید. انتخاب دوربین امنیتی مناسب بسیار مهم است تا هیچ یک از مزایای آن را از دست ندهید. برای مشاوره بیشتر در مورد انتخاب دوربین امنیتی مدار بسته مناسب، می‌توانید با شرکت شبکه گستر ساینا تماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه شما را راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها