• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

بررسی و معرفی دوربین‌های توربو HD هایلوک و هایک ویژن

بررسی و معرفی دوربین‌های توربو HD هایلوک و هایک ویژن

دوربین توربو HD هایک ویژن و هایلوک

با توجه به اینکه هایک ویژن و هایلوک از یک خانواده هستند می‌توان گفت هایک ویژن برادر بزرگ‌تر هایلوک است. دو برادر که کمی خصوصیاتشان متفاوت است. هایک ویژن کیفیت بالایی دارد و قیمتش هم گران است. اما هایلوک قیمتش مناسب‌تر است اما کیفیتش مانند هایک ویژن نیست. هر دو برند هایک ویژن و هایلوک محصولاتی شبیه به هم دارند. اما این محصولات قابلیت‌های مشابهی ندارند. در این مقاله دوربین‌ توربو HD هایلوک و دوربین توربوHD  هایک ویژن را بررسی و معرفی می‌کنیم.

دوربین توربو HD

دوربین توربو HD چه دوربینی است؟

دوربین‌های مداربسته به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • دوربین آنالوگ
  • دوربین تحت شبکه

دوربین‌های آنالوگ دوربین‌هایی هستند که با امواج آنالوگ کار می‌کنند. ضبط تصاویر در این دوربین‌ها از طریق دستگاه ضبط DVR صورت می‌گیرد. این دوربین‌ها به لحاظ قیمت از دوربین‌های تحت شبکه ارزان‌تر هستند.

دوربین‌های توربو HD، نسل جدید دوربین‌های آنالوگ هستند. این دوربین‌ها عملکرد مشابه دوربین آنالوگ دارند اما کیفیت تصاویر آن بالاتر است. این ویژگی سبب شد که کسانی که تا دیروز تمایلی به خرید دوربین آنالوگ نداشتند، دوربین توربو HD را بخرند. در حقیقت دوربین توربو HD  هم کیفیت دارد و هم قیمتی مناسب. حتی می‌توان گفت کیفیت دوربین‌های توربو HD شبیه به دوربین‌های IP است.

دوربین‌های توربو HD هایک ویژن

این دوربین‌ها از فناوری HD-TVI استفاده می‌کنند. در این تکنولوژی دوربین با استفاده از کابل کواکسیال RG59، می‌تواند تصاویری با کیفیت P720 وP 1080 را با فاصله 500 متری انتقال دهد. به دلیل انتقال تصاویر HD، به این دوربین‌ها توربو HD می‌گویند. دوربین‌های توربو اچ‌دی هایک ویژن برحسب مگاپیکسل به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • دوربین 1 مگاپیکسلی، تعداد پیکسل‌های این دوربین 1280 در 720 است.
  • دوربین 2 مگاپیکسلی، رزولوشن این دوربین 1980 در 1080 است.
  • دوربین 3 مگاپیکسلی، تعداد پیکسل این دوربین 1920 در 1536 است.
  • دوربین 5 مگاپیکسلی، رزولوشن تصاویر این دوربین 2560 در 1920 است.
  • دوربین 8 مگاپیکسلی، این دوربین بالاترین کیفیت را دارد و کیفیت تصاویر آن 3840 در 2160 است.

دوربین‌های توربو HD هایلوک

این دوربین‌ها فناوری HD-TVI را دارا هستند. این دوربین‌ها هم برحسب مگاپیکسل به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • دوربین 2 مگاپیکسلی، پیکسل‌های این دوربین‌ها 1920 در 1080 است.
  • دوربین 4 مگاپیکسلی، کیفیت تصاویر این دوربین 1440 در 2560 است.

فناوری‌های به‌کاررفته در دوربین‌ توربو HD هایلوک و دوربین هایک ویژن

هر دو برند هایک ویژن و هایلوک، دوربین‌های گردان از خانواده توربو HD هم دارند. به‌علاوه این دوربین‌ها منوی OSD  هم دارند. این منو قابلیتی سخت‌افزاری روی دوربین است که می‌تواند کیفیت تصاویر را بهبود بخشد. با تنظیمات این منو، می‌توان سفیدی تصویر و نور پس‌زمینه را تنظیم کرد. تنظیم حالت حرکت، حالت روز و شب، کاهش نویز، بازگردانی به تنظیمات کارخانه نیز ازجمله مزایای این منو است.

این دوربین‌ها از فناوری DWDR استفاده می‌کنند. این قابلیت می‌تواند نور مزاحم تصویر را حذف کند. با این فناوری، دوربین در مواقعی که نور زیاد است تصاویر باکیفیتی را برای دستگاه DVR ارسال می‌کند. در حقیقت با این فناوری، دوربین می‌تواند تصاویر دو محیط با اختلاف نور بالا را، متعادل کند.

در این دوربین‌ها از فناوری EXIR هم استفاده شده است. در این فناوری دوربین در طول شب هم قادر به ضبط تصاویر است. این دوربین‌ها متراژ متفاوتی از دید در شب را پشتیبانی می‌کنند که به مدل آن بستگی دارد.

یکی دیگر از فناوری‌های به‌کاربرده‌شده در این دوربین‌ها فناوری BLC است. هنگامی‌که نور پس‌زمینه خیلی زیاد باشد، این فناوری می‌تواند تاریکی و روشنایی تصویر ا متعادل کند. به عبارتی تضادهای نوری موجود در محیط‌های تاریک و روشن را یکسان می‌کند.

فناوری DAY/NIGHT، فناوری دیگری است که در این دوربین‌ها استفاده شده است. دوربین‌هایی با این قابلیت می‌توانند تصاویر را در روز به‌صورت رنگی و در شب به دلیل نبود نور به‌صورت سیاه‌سفید و واضح ضبط کنند.

استاندارد و قابلیت‌ها

اغلب دوربین‌های توربو HD این دو برند، به دلیل امکان نصب در محیط‌های داخلی و خارجی ، نیاز به استاندارد بالای IP دارند. قریب به‌اتفاق این دوربین‌ها IP بالایی 66 دارند. این بدان معناست که تمام این دوربین‌ها در برابر گردوخاک و باد و باران و… مقاوم هستند.

معمولاً تمامی دوربین‌های هایک ویژن و هایلوک قابلیت سازگاری با دستگاه‌های DVR برندهای دیگر را دارند. این مسئله می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود.

با بررسی این دو نوع دوربین مشاهده کدیم که تفاوت چندان زیادی بین این دو گروه حداقل در دسته‌های 2 و 4 مگاپیکسلی نیست. اما برند هایک ویژن با ارائه دوربین‌های با کیفیت بالاتر توانسته یک ‌قدم از هایلوک جلوتر باشد. گرچه قیمت مناسب هایلوک را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

خرید دوربین توربو HD هایک ویژن و هایلوک

شرکت شبکه گستر ساینا با ارائه‌ی محصولات و خدمات مختلفی از دوربین‌های نظارت  تصویری(دوربین مداربسته) تا تجهیزات شبکه و …گام بزرگی در جهت ارائه‌ی این محصولات برداشته است. این شرکت با ضمانت 2 تا 5 ساله کلیه محصولات خود و خدمات پس از فروش، خریدی مطمئن را برای شما رقم می‌زند.

با خرید از این مجموعه گام بزرگی برای پیشرفت کسب‌وکار خود برمی‌دارید. هم‌اکنون جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شما تجربه‌ای در زمینه‌ی استفاده از دوربین‌های توربو HD هایک ویژن و هایلوک دارید؟ از کدام برند بیشتر راضی هستید؟ با کمال میل آماده شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم.

اشتراک گذاری این مقاله

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها