• 026-32620000
  • 021-54029000
شبکه گستر ساینا

آسایش بیشتر با دوربین‌های تحت شبکه هایک ویژن

آسایش بیشتر با دوربین‌های تحت شبکه هایک ویژن

هر محیطی نیاز به مراقبت دارد و ابزارهای مختلفی برای امنیت در دسترس هستند. به جز استفاده از درب‌های ورودی ضد سرقت و استفاده از قفل‌های باکیفیت و مستحکم، اقدامات دیگری هم برای تامین امنیت محیط لازم هستند. هر محیطی الزامات مخصوص به خود را دارد و می‌توان در هر جایی از دوربین مدار بسته استفاده کرد. انواع مختلفی از این نوع از دوربین‌ها را می‌توانید برای محافظت بیشتر محیط تهیه کنید. اگر می‌خواهید در هر لحظه و از هر جایی بتوانید به طور مستقیم تصاویر محیط را ببینید، دوربین‌های تحت شبکه برای شما مناسب هستند.

این نوع از دوربین‌ها عملکردی مشابه دیگر دوربین‌ها دارند و می‌توان آنها را با سیم و یا بدون سیم به دستگاه ضبط تصویر متصل کرد. اما دوربین‌های تحت شبکه علاوه بر قابلیت‌های معمول دیگر انواع، می‌توانند یا از طریق دستگاه DVR و یا به صورت مستقل به شبکه اینترنت وصل شوند و تصاویر دریافتی را به هر جایی که کاربر باشد، انتقال دهند. برای تهیه بهترین نوع از دوربین تحت شبکه، تماس با نمایندگی دوربین مداربسته Hikvision و مشاوره گرفتن از تکنسین‌های باتجربه، به شما در انتخاب مناسب‌ترین دوربین کمک خواهد کرد.

مزایای دوربین‌های تحت شبکه هایک ویژن

معمولا دوربین تحت شبکه به خاطر بهره بردن از تکنولوژی روز دارای کیفیت بالایی است. در صورتی که از دوربین‌های باکیفیت برای مراقبت از منزل و یا محل کار خود استفاده کنید، نظارت بهتری را می‌توانید بر محیط داشته باشید. کیفیت تصویر برداری دوربین‌ها بستگی به سنسور دوربین آنها دارد و این سنسورها از اجزاء کوچک تشکیل شده‌اند که به آنها پیکسل گفته می‌شود. هر پیکسل کوچک‌ترین جزء تصویر را تشکیل می‌دهد و هر قدر دوربین از سنسورهای تصویری دارای پیکسل بیشتر استفاده کند، توانایی تصویربرداری بهتری دارد.

دوربین‌های تحت شبکه هایک ویژن از دوربین‌هایی با تراکم پیکسل بالا استفاده می‌کنند و به راحتی می‌توانید تمام جزئیات تصویر را ملاحظه کنید. دوربین‌های موجود در بازار از 2 مگاپیکسل موجود هستند و می‌توان دوربین‌هایی با 30 مگاپیکسل را هم پیدا کنید. می‌توان گفت محدودیتی در انتخاب دوربین با کیفیت تصویربرداری بالا وجود ندارد و شما می‌توانید بستگی به نیاز محیط دوربین مناسب را تهیه کنید.

می‌توانید در صورت نیاز از امکانات پیشرفته‌تری هم استفاده کنید. این دوربین‌ها می‌توانند قابلیت‌های بیشتری برای کنترل محیط داشته باشند و شما بتوانید بسیار راحت‌تر هر جایی را کنترل کنید. با استفاده از انواع هوشمند، شما می‌توانید حتی از امکانات تشخیص چهره بهره ببرید و یا با استفاده از این دورببین‌ها، پلاک خودروها را هم کنترل کنید. این امکانات بر روی تعداد قابل توجهی از این نوع دوربین مدار بسته تحت شبکه قابل تهیه است.

در برخی از محیط‌ها فاصله دوربین‌ها زیاد است و برای برقراری ارتباط بین آنها نیاز به کابل کشی زیادی خواهد بود. اگر تمام محیط تحت کنترل، از پوشش شبکه برخوردار باشد، شما می‌توانید با استفاده از دوربین تحت شبکه هایک ویژن، بدون نیاز به هیچگونه کابل کشی، تمامی دوربین‌ها را به دستگاه مرکزی متصل کنید. با استفاده از دوربین تحت شبکه، هیچ جایی برای رد کردن کابل احتیاج نخواهد بود.

امکان ذخیره تصاویر در دوربین، یکی دیگر از مزایای این نوع از دوربین مدار بسته است. هر کدام از دوربین‌ها قابلیت نصب حافظه را دارند. این امکان در مواقعی کاربرد دارد که به هر دلیلی ارتباط دوربین با دستگاه مرکزی قطع می‌شود، تصاویر در حافظه ذخیره خواهد شد و در صورت ارتباط مجدد، به دستگاه مرکزی منتقل می‌شوند. البته میزان ذخیره تصاویر به اندازه ظرفیت حافظه بستگی دارد و می‌توانید از حافظه‌هایی با ظرفیت بالا استفاده کنید تا اگر ارتباط دوربین با دستگاه DVR به مدت زیادی قطع شود، به اندازه کافی فضا برای ثبت تصاویر وجود داشته باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها